Agent Side Grinder

+ Hiroszyma

data: 16 XI 2023   czw.   20:00
Revivaliści post-punka z Agent Side Grinder od powstania grupy w 2005 r. w swoim brzmieniu sięgają po wszystko, co chłodne i ejtisowe: od ponurego minimal synthu, przez klasyczny industrial i gotycką estetykę po sample z materiałów o Żelaznej Kurtynie. W równym stopniu zainspirowana Depeche Mode i europejskim EBM-em muzyka czerpie jednak z współczesnych narzędzi produkcyjnych i stawia na czystą, ułożoną estetykę. Na koncie mają koncerty przed Suicide czy Laibach i siedem albumów studyjnych, z których najnowszy to Jack Vegas z 2023.
To jedna z tych formacji, w której muzyce można usłyszeć wszystko – potrafią jeden utwór zagrać wypełniony głębokim eksperymentowaniem, by zaraz potem zaskoczyć przebojową melodią, zapodaną na tle industrialnych zgrzytów i pomruków. Cechuje ich mocno nabasowione i totalnie taneczne brzmienie.
Posłuchaj:
Hiroszyma (Warszawa)
Mroczna mieszanka electro i cold wave. W przeszłości współlider nieistniejącego już zespołu Das Moon. Nakładem Requiem Records ukazał się jego świetnie przyjęty debiutancki album „Inside Isolation”. Najnowsze dwa single i video to utwór „Summary” oraz „Helmut Newton” nagrany w hołdzie legendarnego fotografa słynącego z przesiąkniętych erotyzmem czarno-białych fotografii.
Posłuchaj:
++++++++++++++