Dee Dickson

data: 1 I 2004   śr.   00:00

Dickson Dee (Li Chin Sung)
producent, kompozytor, artysta dźwięku, założyciel wytwórni, organizator, kurator

Pracuje w przemyśle muzycznym od ponad 20 lat. Jego kariera rozpoczęła się od sprowadzania europejskich niezależnych wytwórni do Hong Kongu, Chin i na Tajwan, a następnie założył własną wytwórnię Noise Asia, organizując jednocześnie koncerty i itp. Jego doświadczenie obejmuje dystrybucję, import / eksport, tworzenie, publikowanie, promocję, management i inne rodzaje prac w tej branży. Włożył wielki wkład w rozwój muzyki niezależnej w Hong Kongu, Chinach i na Tajwanie.

W 1996 roku zadebiutował solowym albumem „PAST” wydanym w wytwórni Tzadik (USA). Od tego czasu zaczął działalność artystyczną w różnych stylach; od awangardy do muzyki eksperymentalnej, konkretnej, elektronicznej, new classical, industrial noise, dance, elektroniczny jazz itd. Występował pod różnymi nazwami i założył kilka zespołów. Na przykład: DJ Dee (elektroniczna muzyka eksperymentalna), Chin Li Sung (muzyka konkretna i awangardowej, także industrial noise), Sound Machine Khoomi (elektroniczny jazz), Dickson Dee (elektroniczny akustyczny sampling). Współpracował z wieloma artystami takimi jak Zbigniew Karkowski, Otomo Yoshihide, Sainkho Namtchylak, Maja Ratkje, Sachiko M, Werner Dafeldecker, Patrick Pulsinger, Cdrk, Tujiko Noriko, Tetsuo Furadate, Tatsuya Yoshida, Keiji Haino, Adichi Tomomi, Astro, Makigami Koichi , Kang Taehwan, Lawrence English, Electronicat, Park Je Chun, Jonas Hellborg, VJ Milosh, Dr Das, Martijn Tellinga, Huun Huur Tu …. itd.

Dickson założył własną wytwórnię Dicksonia Audio beside Noise Asia, która koncentruje się na emitowaniu i publikowaniu jego utworów. Dzięki niej ma większą swobodę i komfort w rozwijaniu swojej twórczości.

Poza koncertami Dickson prowadzi warsztaty i wykłady na akademiach sztuki i uniwersytetach. Dzieląc się swoimi doświadczeniami, żywi nadzieję, że zainteresuje ich sztuką dźwiękową i muzyką, ponadto umożliwi im lepsze zrozumienie rozmaitych aspektów muzyki.http://www.myspace.com/dicksondee
http://www.youtube.com/watch?v=eY8aGCl0fv4