Howie Reeve

+ Léonore Boulanger

data: 14 XI 2022   pon.   20:00
Howie Reeve to wyjątkowa i niepowtarzalna osobowość w świecie brytyjskiego undergroundu. Po ponad dwudziestu latach grania w kilku ważnych dla Glasgow zespołach, od roku 2012 występuje solowo z akustyczną gitarą basową, prezentując zróżnicowaną i pomysłową twórczość, łączącą w sobie elementy post-punka i avant-folku. Od pewnego czasu coraz bardziej angażuje się w tworzenie piosenek, a jego utwory przykuwają uwagę publiczności tajemniczymi, intymnymi i niespokojnymi tekstami. Całkowicie niezależny w swoim podejściu do muzyki, żyje w Glasgow, jednak wydaje się być ciągle w trasie – w Wielkiej Brytanii, Europie czy Japonii. (Chris Joynes)
„Geniusz unplugged-punkowego grania, Howie Reeve, jest filarem wspólnoty DIY w Glasgow… Zapierający dech w piersiach basista”. (Nicola Meighan, The Herald)
Wcześniej współpracował między innymi z tak ważnymi muzykami, jak Andy Kerr (NoMeansNo), Mike Watt (Minutemen/The Stooges) i GW Sok (The Ex).
Léonore Boulanger pochodzi z Paryża, gdzie studiowała dramat, improwizację jazzową i muzykę perską.
W jej tworczości słychac inspirację afrykańskim folkiem, oraz takich twórców jak George Crumb, Teiji Ito, Harry Partch i Meredith Monk.