Mr Pink and Bad Thoughts
Moriah Woods

+ Penthouse
+ Moriah Woods

data: 21 X 2023   sob.   20:00
Mr. Pink and the Bad Thoughts (CZ)

Mr. Pink and the Bad Thoughts to trio z Czech, stworzone przez muzyków znanych z wielu garażowych/alternatywnych projektów z Pragi.
Zespół idealnie miksuje dark folk z gotyckim country.
Tworzą piosenki, które idealnie opisują historie z życia wzięte, wsparte mrocznymi syntezatorami i głębokim uderzeniami basu, wspierane przez kobiecą perkusję oraz rozjaśnioną zachodnia gitarę.
Ktoś kiedyś opisał ich muzykę, jako „Dyliżans, który nigdy nie przyjechał”. Podobno bardzo trafnie.
______________
Penthouse (PL)
Grupa stworzona przez muzyków znanych z wielu innych projektów, takich jak The Black Tapes, Colors, Jack Saint czy Ahimsa. Jako Penthouse starają się wypełnić niezagospodarowane jeszcze, ich zdaniem, miejsce w polskim rocku. Jak sami piszą, „To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.” I tego należy się po nich spodziewać. Po pierwszych opublikowanych singlach zapowiadających debiutancką płyty, która ukazała się w maju dzięki wytwórni Antena Krzyku, było wiadomo że to zespół nietuzinkowy Po takiej introdukcji już wiadomo, że warto zobaczyć ich na żywo. Zespół podkreśla: dajemy Ci miejsce gdzie możesz się zatracić albo odnaleźć. Czuj się zaproszony/a.
Skład zespołu:
Michał Strażewski / wokal,
Tomek Sierajewski / gitara,
Tomek Szewczyk / bass,
Amadeusz Górski / klawisze,
Dawid Ryski / perkusja,
Zosia Gąsiorowska / chórki,
Magda Gąsiorowska / chórki.
_______________
Moriah Woods (USA)
Moriah Woods jest amerykańską wokalistką i autorką tekstów, niezależną multiinstrumentalistką mieszkającą od dziesięciu lat w Polsce. W swojej muzyce łączy liryczny folk z intymnym, autorefleksyjnym charakterem pisanych przez siebie tekstów. Od przyjazdu do Polski wydała trzy albumy studyjne: The Road to Some Strange Forest, Old Boy i Human. W 2015 roku artystka wystąpiła na płycie The Feral Trees, a w 2020 roku wspólnie z Anitą Lipnicką stworzyła utwór Nasz głos, swoistego rodzaju protest song będący głosem w walce o prawa kobiet w Polsce. Wykonało go 50 znanych polskich kobiet, a utwór zyskał ponad milion wyświetleń i rozgłos w mediach. Human, ostatni album Moriah Woods, to intymna eksploracja osobistego cierpienia i możliwości wykorzystania go do lepszego zrozumienia siebie i ludzkiej kondycji.