Paristetris

data: 1 I 2010   czw.   00:00

Projekt powstał w roku 2008, a właściwie w drugiej jego połowie. Candelaria Saenz Valiente, Marcin Masecki i Macio Moretti zebrali się i najzwyczajniej w świecie nagrali płytę, na której oprócz nich samych gościnnie pojawiają się przeróżni wspaniali instrumentaliści m.in.: Kuba Kossak na fagocie, Bartek Magneto na gitarze, djLenar na patefonach czy też odpowiedzialny za oprawę graficzną płyty oraz mrożące krew w żyłach logo zespołu Kuba Jezierski na trąbce.
Po głośnym sukcesie pierwszej płyty zespołu Paristetris w 2009 roku nadszedł czas na drugi album zatytułowany „Honey Darlin’”. Większość materiału została nagrana w Buenos Aires w lutym 2010 roku, gdy grupa jeździła z koncertami po Argentynie i Brazylii. W odróżnieniu od debiutu, który wyprodukowany został samodzielnie, tym razem zespół postawił na współpracę z Panem Producentem. Wybór padł na Eddiego Stevensa, byłego klawiszowca Moloko, obecnie aranżera i muzyka koncertowego Roisin Murphy, który to z radością podjął się tego wyzwania i w okresie letnio-jesiennym ww roku  zmiksował album w swoim londyńskim studio.

Skład zespołu: Candi (vocals, vibraphone), Macio Moretti (drums, electronics), Masexy (wurlitzer, synths), Magneto (electric guitar) & DJ Lenar (djeing, mini vibraphone)

http://www.paristetris.com/
http://www.facebook.com/paristetris
http://www.myspace.com/paristetris
http://www.youtube.com/watch?v=8C1qxEHZKKg