Prawosławny Sylwester Bałkański

data: 12 I 2019   sob   20:00

SYLWESTER BAŁKAŃSKI czyli Doček nove 2019 godine w KLUBIE RE nadpływa…

A wraz z nimi nadpływają wykonawcy…

…BUM BUM ORKESTAR

Bum Bum Orkestar odwołuje się do inspiracji tradycją bałkańską i klezmerską, a także tradycyjną muzyką polską. To wpływy i przenikanie się tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół potrafi na scenie zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publiczność do poddania się rytmowi muzyki. Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą pięciu muzyków, którzy kochają to co robią, i ich instrumentów (klarnet, trąbka, akordeon, tuba, bułgarski bęben tapan). Muzyków, którzy podczas koncertu zarażają publiczność pozytywną energią niczym słynne bałkańskie orkiestry weselno-pogrzebowe. I rzeczywiście – nie pozostawiają nikogo ze słuchaczy obojętnym.
W wywiadzie udzielonym Programowi Drugiemu Polskiego Radia klarnecista zespołu Oliwier Andruszczenko przyznał: „Zaczęliśmy od wykonywania utworów weselno-pogrzebowych orkiestr bałkańskich, ale coraz częściej gramy swoje melodie”. I dodał: „Gdy zaczynaliśmy, nie myśleliśmy o koncertach i zarabianiu pieniędzy. Chcieliśmy po prostu bawić się muzyką. Jednak pierwsze występy pokazały nam, że ludzie reagują szaleństwem na nasze dźwięki”.

Skład:
Oliwier Andruszczenko- klarnet, saksofon, prowadzenie
Damian Marat- trąbka
Mateusz Wachowiak- akordeon, sakshorn tenorowy,śpiew
Mateusz Sieradzan- tapan, instrumenty perkusyjne, śpiew
Piotr Janiec- tuba
Bartosz Stępień- sakshorn tenorowy, instrumenty perkusyjne, śpiew
Piotr Koźbielski- śpiew, instrumenty perkusyjne

…DJ YA-NECK

DJ Ya-Neck (Janek Taraszkiewicz) – Warszawa, Polska
Muzykę z płyt miksuje od 1999 roku. Oprócz imprez krajowych, grał także w Brazylii, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Brukseli, Dublinie, w Niemczech, na Litwie i na Bałkanach. Od muzyki house przeszedł do innych gatunków. W latach 2005-2008 współtworzył sound system oraz zespół muzyczny Sambasim, grający brazylijską muzykę perkusyjną. Obecnie, szczególne miejsce w jego setach zajmuje szeroko pojęta muzyka bałkańska, klezmerska i cygańska. Dzięki podróżom do takich krajów jak Bośnia i Hercegowina, Serbia, Albania, Rumunia czy Izrael zgromadził kolekcję płyt, którą prezentuje na wybranych imprezach muzycznych. Nieobce są mu również dźwięki muzyki lat 20. i 30, w szczególności swing i jazz.
W sezonie letnim pracuje jako producent i stage manager przy kilku krajowych festiwalach, m.in. Męskie Granie, Cudawianki, Goodfest.

Poza muzyką na dwóch scenach (koncert i dj set do rana + kafanska muzyka dawnej Jugosławii), na gości czekają jak zawsze rakija, szampan i sylwestrowa pamiątka!!!

Bilety na rejs w 2019 rok, w cenie 30 / 35 pln, do kupienia wyłącznie w Klubie RE od godzin wieczornych 3 stycznia 2019.