Thalia Zedek Band

+ Columbus Duo

data: 24 II 2022   czw.   20:00
Thalia Zedek Band
Thalia Zedek to jeden z najbardziej niespotykanych głosów w muzyce rockowej. Jej muzyka balansuje na granicy intymności i instynktowności. Zedek cieszy się wielkim uznaniem za sprawą pełnych pasji wokaliz i wspaniałej roboty gitarowej w jej wcześniejszych projektach: Come, Uzi, Live Skull i E.
Od czasu rozpadu Come, Zedek skupiła wysiłki na pracy z własnym zespołem i bardziej delikatnych, surowych aranżacjach. Jej poprzedni album, „Fighting Season”, wydała słynna oficyna Thrill Jockey Records i łączył on sobie zgrzytliwą przeszłość z kruchością jej solowych wydawnictw, snując opowieści o niezgodzie i walce – począwszy od spraw osobistych, a skończywszy na politycznych. W jego nagraniu wzięli udział jej starzy przyjaciele – Chris Brokaw (Come, Codeine, New Year) i J. Mascis (Dinosaur Jr.).
Na nowym albumie, „Perfect Vision”, Zedek wyraża gotowość dostrzeżenia, rozpoznania i zmierzenia się z podstępnymi siłami współczesnego świata. Potwierdza swoje umiejętności zarówno jako songwriterka, jako i orędownik praw kobiet w muzyce stawiając czoło emocjonalnym i politycznym przeszkodom z niezłomną determinacją.
Thalia Zedek Band wystąpi w Polsce na jednym koncercie w krakowskim Klubie Re 24 lutego 2022 roku.
Columbus Duo
Po wydobytych z czeluści i ukazaniu się reedycji nagranego w 1997 roku „Rudder” oraz z roku 2000 „Killwater” grupy Thing – poprzedniego wcielenia Columbus Duo – bracia Swoboda po latach przerwy wracają do rockowego instrumentarium. Odkładając na bok eksperymenty z elektroniką – ale nie eksperymenty w ogóle – za pomocą głosu, gitary i perkusji przenoszą doświadczenia ostatnich lat w nowy wymiar. Krautowe oscylacje ustępują miejsca noise’owej surowości. Brzmieniowe poszukiwania doprowadziły tym razem do maksymalnej prostoty. Choć nie zawsze jest głośno, zawsze jest bezkompromisowo. I znów po francusku.