To Rococo Rot

data: 16 I 2015   czw.   00:00

Niemieckie trio TO ROCOCO ROT wraca do Krakowa w ramach swojej ostatniej, pożegnalnej trasy!
Po 20 latach i pół roku po wydaniu wysoko ocenianej przez krytykę płyty „Instrument”, trio postanowiło zakończyć działalność. Polskie koncerty będą ostatnimi koncertami To Rococo Rot.
Bracia Robert i Ronald Lippok i Stefan Schneider od dwudziestu lat tworzą muzykę wymykającą się wszelkim szufladkom — z jednej strony prostą, minimalistyczną i ambientową, z drugiej elektroniczną, pulsującą i stale rozwijającą się.
Do dziś ich dwa albumy z końca lat 90-tych Veiculo i Amateur View wymieniane są wśród najbardziej wpływowych albumów nowej elektroniki na świecie.
Przez dekady działalności wydali osiem albumów — ostatnim jest „Instrument” z lipca 2014, z którym wrócili do berlińskiego labelu City Slang. Płyta powstała z Arto Lindsayem, muzykiem znanym z no-wave’owego DNA i The Loung Lizards, a także współpracy z Johnem Zornem i Markiem Ribotem. To pierwszy album To Rococo Rot, na którym pojawiły się wokale i mimo, że zespól wkroczył w ten sposób na nieznane dla siebie wody, udało mu się stworzyć najbardziej dojrzałe i dopracowane wydawnictwo w karierze.

„Na swój sposób wróciliśmy do miejsca, z którego rozpoczynaliśmy. Dużo eksperymentowaliśmy, kupiliśmy nowy sprzęt, próbowaliśmy łączyć to z tamtym, elektronikę z akustyką” – o „Instrument” mówi Lippok. Nie jest jednak to oznaka regresji, a wręcz przeciwnie — nowej energii, dzięki której To Rococo Rot potwierdza swoją pozycję innowatorów na scenie muzyki elektronicznej.

 


facebook : youtube