Triosk

data: 1 I 2007   niedz.   00:00

Triosk to najważniejsza obecnie grupa z kręgów australijskiej jazz-elektroniki. Ich muzyka jest zgrabną wypadkową elektronicznego brzmienia, ambientowych pejzaży i jazzowej improwizacji.

Trio doskonale operuje prostymi środkami wyrazu. Piękne, niepokojące dźwięki oplatane są przez szeleszczącą sekcję rytmiczną. Skupione, ciche mikrokompozycje raz po raz wybuchają pełnym energetycznym brzmieniem. Ich muzyka jest lekka, nastrojowa, przestrzenna i bardzo zmysłowa, przez co w niezwykły sposób budzi wyobraźnię.

Słuchając ostatnich dokonań zespołu zdaje się, że panowie upodobali sobie dokonania minimalistów pokroju Terryego Rileya i dobrze czują się w nowoczesnej, instrumentalnej awangardzie.

Sławę zyskali dzięki rewelacyjnej płycie „1+3+1”, będącej efektem kolaboracji z legendą minimal elektroniki Janem Jelinkiem. Jakiś czas później zawojowali świat płytą „Moment Returns”, którą objawili pełnię swojego potencjału i udowodnili, że Triosk to twór jak najbardziej samodzielny. Ostatnim krążkiem, „The Headlight Serenade” (rewelacyjne recenzje w ogólnoświatowej prasie), ostatecznie wyszli z cienia i awansowali do światowej czołówki.

http://www.myspace.com/triosk
http://www.youtube.com/watch?v=d1H4_koGPW8