Wczasy

+ bogdan sėkalski

data: 1 XII 2023   pt.   20:00
Wczasy powracają z nowym materiałem, który będzie można usłyszeć na żywo podczas jesiennych koncertów.
Duet Wczasy jest znany z takich przebojów jak „Dzisiaj jeszcze tańczę” (który trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „Fanfik”), „Jesteś najlepszy” (pojawia się w filmie „Sweat”), „Tyle słów” czy „Prince i Bowie”. Albumy „Zawody” i „To wszystko kiedyś minie” spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem słuchaczy i krytyków (docenione m.in. przez Gazetę Wyborczą w podsumowaniach najlepszych płyt roku i Bartka Chacińskiego na blogu Polifonia). Licząc od 2017 roku, zespół zagrał już ponad 200 koncertów w kraju i za granicą, m.in. na festiwalach: Open’er, OFF, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka, Pop Messe, Creepy Teepee.
Zespół Wczasy został uznany za ważne zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Jakub Knera, w artykule na łamach „Dwutygodnika”, tak podsumowuje twórczość duetu: „Można Wczasy potraktować jako deskę ratunku. Ich piosenki pozwalają okiełznać codzienny Weltschmerz, są narzędziem do oswojenia śmiechem depresyjnej rzeczywistości. Muzycy poruszają w nich wszystkie czułe dla millennialsów struny – lęk przed pracą, która jest zesłaniem, i przed porażką w niekończącym się wyścigu o dobra materialne, symboliczne i emocjonalne. Równocześnie zachęcają do tańca, jakby miało nie być poniedziałku.”
Jako gość na koncercie wystąpi:
bogdan sėkalski
serwuje mieszankę psychodelii i popu w energetycznym stylu. Skoczne rytmy, chwytliwe melodie, idealne na parkiet!!! Tylko na taki taniec z subtelnym posmakiem goryczy, bo bogdan nie boi się konfrontować bohaterów swoich piosenek z bezlitosną rzeczywistością, ukazując ich dziwactwa i niezręczności w niezapomniany sposób.
Słowa klucze:
✅małe ludzkie porażki
✅awkward but uplifting
✅skoczne rytmy
✅good vibes