moonboys 3

data: 1 I 2012   sob.   00:00

3moonboys gra od 2004 roku. Zagrali koło setki koncertów w kraju i krajach ościennych. Na koncie mają trzy płyty, oraz jedna epkę. Ich muzyka była wykorzystywana w niszowych produkcjach filmowych, a także zamieszczana na licznych składankach. Między innymi na płycie Off-festivalu 2010, którą selekcjonował Artur Rojek

Ostatni album wydany przez własną oficynę wydawniczą 3mb.presents pt.”16″ to połączenie trzech form wyrazu artystycznego, muzyki, obrazu i słowa. Brzmi groźnie a w rzeczywistości jest to dwupłytowy album z muzyką, wydaną w niebanalnym opakowaniu, wewnątrz którego umieszczony jest tylko jeden krążek oraz link do drugiej części albumu. Koncept na ten krążek powstał w głowie naszego perkusisty-tekściarza Marcina Karnowskiego, który ma na swoim koncie wiele publikacji zarówno prozy jak i poezji. W czerwcu 2011 ukazałała się pierwsza liberacka powieść Marcina „Zapiski z podróży”

Ostatnia płyta promowana była jako „Trójkowy Znak Jakości” przez redakcyjną czołówkę PR3, m.in. przez Piotra Metza i Annę Gacek która uznała „16” za jedną z płyt roku 2009. W listopadzie 2009 zespół został zaproszony na dwa wspólne koncerty jako gość specjalny przez zespół HEY. Konsekwencją tych występów były kolejne zaproszenia na Off-festival, Heineken Open’er, Moon Ride festival na Słowacji i wiele innych. Należałoby też odnotować fakt iż 3MB. na zlecenie białostockiego festiwalu kina niemego przygotował muzyke do filmu 'Upiór w operze’ którą odgrywa na żywo na specjalnych pokazach. Obecnie trwają prace nad czwartym albumem, podobnie jak przy 16 nad produkcją czuwają sami muzycy 3mb.Koncertom towarzyszą często wizualizacje przygotowane przez Radka Drwęckiego.

3MB. grają w składzie:
Marcin Karnowski – perkusja, perkusjonalia, teksty. Wojciech Kotwicki – git.voc. elektronika. Miłosz Runge – syntezatory, melodyka, perkusjonalia, akordeon, voc. Piotr Michalski – bass,git, voc. Radek Drwęcki – syntezatory ,elektronika,voc.

http://www.3moonboys.com/
http://www.facebook.com/3moonboys?fref=ts
http://pl.myspace.com/3moonboys
http://www.youtube.com/watch?v=MIT8_CpYnQY