Author & Punisher + Artur Rumiński

data: 2 II 2015   niedz.   00:00

Author & Punisher to metalowy projekt Tristana Shone’a z San Diego w Kalifornii, muzyka łączącego doom z industrialem i dronami, a także konstruktora instrumentów.

Studiując rzeźbę na University of California, Shone zaczął budować maszyny dźwiękowe własnego pomysłu, hałaśliwe wynalazki przypominające wyposażenie fabryczne, inspirowane przemysłowym automatyzmem i robotyką. Przy tworzeniu nowych urządzeń i projektów wykorzystał swoje doświadczenia, a aspekty automatyki przemysłowej i robotyki połączył z elementami zupełnie innej optyki, podkreślając erotyczny wymiar interakcji z instrumentem.

To na ich cześć zatytułowany został album „Drone Machines” z 2010 roku, najcięższy i najdłuższy materiał w karierze A&P. Od tamtego czasu muzyk zaczął usprawniać swoje twory, by nadawały się do zabrania w trasę koncertową. Każdy z nich wymaga od wykonawcy włożenia sporego wysiłku fizycznego, czyniąc go częścią zdehumanizowanego procesu mającego oddać za pomocą brzmienia zimnej stali i bezdusznej maszynerii zwątpienie w sens życia. Efektem jego ostatnich eksperymentów są dwa albumy dla Seventh Rule – „Ursus Americanus” z 2012 i „Women & Children” z 2013 roku.

Prasa o Author & Punisher:

„O Shone’ie i jego elektronicznych ustrojstwach domowej produkcji trzeba myśleć jako o spadkobiercy Einstürzende Neubauten.”
– Metal Injection

„Fascynująco ogląda się tego muzycznego cyborga przy pracy, kiedy dosłownie wprawia silnik w ruch z pełną mocą, pociągając za dźwignie niczym kat.”
– NPR

„W najlepszych kawałkach Shone’a słychać ślady doomu, dubstepu, industrialu, noise’u i najzwyczajniej w świecie popu. Jego muzyka jest bezpośrednia, ale tajemnicza, to chimera, nietrudna do rozpoznania, ale wciąż dziwna.”
– Pitchfork

„Ekstremalnie głośny, potężny, industrialny, przypominający Godflesh.”
– MetalSucks o koncercie A&P

 


http://www.tristanshone.com/

 

ARTUR RUMIŃSKI

Gitarzysta znany między innymi z THAW, FURIA, ARRM, SUN FOR MILES.
Jego solowa twórczość plasuje się gdzieś na styku gitarowych dronów i ambientu.
Dyskografia:
– MC split w/Lukasz Ciszak (Wounded Knife, 2013)
– MC s/t (Wounded Knife, 2013)
– Void 1 (sqrtlabel, 2013)
http://arturruminski.bandcamp.com/