Baabunio

data: 1 I 2008   pon.   00:00

Czyli zabawa konwencją. Cykliczny projekt multiinstrumentalisty Bartka Webera (Baaba, Mitch & Mitch) oraz M.Bunio.S (Ludzie, Dick 4 Dick, Bassisters Orchestra) zakłada niefrasobliwą zabawę z dźwiękiem o charakterze bitowo samplowym na styku dj-ki, live actu, samplingu, improwizacji i kpiny.

Bartweba i Bunio zamieniając się w dj’a w nie ograniczają się wyłącznie do wypuszczania muzyki z płyt i robienia „przejść”. Oferują znacznie więcej. Oferują swoją charyzmę, poczucie humoru oraz swoje muzyczne doświadczenie. Baaba i Bunio na żywo miksują własną muzykę z cudzą, dokonują karkołomnych zestawień i dekonstrukcji waszych ukochanych przebojów, w odpowiednich momentach wykorzystują przewrotnie swoje talenty wokalne. Często towarzyszą im niezapowiedziani goście, po których można spodziewać się wszystkiego.

BARTEK WEBER – jedna z czołowych postaci warszawskiego muzycznego undergroundu. Doskonale wpisuje się w wielowątkowy, barwny, śmiały krajobraz niezależnego stołecznego muzycznego tygla. Wnosi do niego sporą dawkę humoru, nieco sowizdrzalskiego ducha. Liczba projektów – mniej lub bardziej stałych – w których macza palce, jest długa. Począwszy od 'Primitivo’, przez efemeryczny, improwizujący kolektyw 'Fotojondro’ i inne powoływane ad hoc składy, udział w pierwszej edycji i debiutanckiej płycie 'Elektrolotu’, po kowbojską groteskę pt. 'Mitch & Mitch’. Sztandarowa formacja Bartka to rewelacyjna 'Baaba’. Zespół wydał ostatnio nakładem wytwórni Lado ABC, album z remiksami pt. „Remixas Con Gas”. Bartweba wystepuje solo grając muzykę do spektakli i w duetach z pomoca zaprzyjaźnionych muzyków (m.bunio.s, Wojtek Mazolewski,), m.in. na festiwalach JAZ, Zdaerzenia oraz MS Stubnitz. Otrzymał nagrody za muzykę do niemych filmów z początku wieku „Nowa Scieżka” w Warszawie. Pod nazwą 'bartweba’ wydał płytę dla oficyny mik.musik – Bartweba – Superrityn (baa) rmxs.   

www.baaba.org


http://www.youtube.com/watch?v=qFtPSShIsig