Bee and Flower

data: 1 I 2012   sob.   00:00

Dana Schechter razem ze swoim zespołem Bee and Flower prezentuje najlepsze wydanie amerykańskiego rocka alternatywnego z jakim obecnie możemy się spotkać. Obdarzona równie przejmującym i pięknym głosem co PJ Harvey, Cat Power czy Mazzy Star, wszechstronna i utalentowana artystka wystapi w Re w ramach swojej europejskiej trasy koncertowej.

Zespół BEE AND FLOWER został założony w 2000 roku przez pisenkarkę, autorkę tekstów, ilustratorkę, basistkę i kompozytorkę Danę Schechter muzycznie stoi w jednym szeregu z Black Hart Procession, St. Vincent, czy Paramount Styles. W rockowych, lekko zabarwionych amerykańskim folkiem kompozycjach melodyjne fragmenty przetykane są przesterowaną gitarą.

Dana nie pojawiła się znikąd. Przed założeniem Bee and Flower grała między innymi w Angels of Light. Projekcie, który Michael Gira założył po rozwiązaniu Swans. Na drugim albumie jej zespołu sekcję perkusyjną nagrał Thomas Wydler z Bad Seeds Nicka Cave’a. Na trzecim pojawiła się już cała plejada gośći: Paul Watson (Sparklehorse), Martin Wenk (Calexico), Danny Tunick (Barbez), Toby Dammit (Swans). Za niektóre z aranżacji odpowiada sam J.G. Thirlwell (Foetus, Kronos Quartet).

Oprócz muzyki Bee and Flower ma również niezwykle dopracowaną sferę wizualną. Wideo do utworu promującego ich pierwszą płytę wyreżyserował Josh Graham z Neurosis. Dana tworzy również animacje do swojej muzyki, które stylistycznie przypominają twórczość braci Quay.

http://beeandflower.com/
http://www.facebook.com/BeeAndFlowerMusic?ref=ts&fref=ts
http://www.myspace.com/beeandflower
http://www.youtube.com/watch?v=toENaCy_u1I