Bubble Pie

data: 1 I 2012   sob.   00:00

Zespół zawiązał się w maju 2010 roku i w ekspresowym tempie zarejestrował EP-kę „Funny Worries”. W 2011 roku Bubble Pie zaznaczył swoją obecność serią ponad dwudziestu koncertów zagranych w całej Polsce m.in. u boku kanadyjczyków z NoMeansNo.

Na żywo Bubble Pie zaskakuje energią i zdolnością do poszukiwań. Kiedy zaczynali ich znakiem rozpoznawczym był porzucony po pewnym czasie megafon (zgadnijcie co robi Zorro). Tuż po zarejestrowaniu materiału na debiutancki album ich koncerty obfitowały w dzikie, improwizowane sety.

„Bathroom Stories” debiutancki album tria – miksował, produkował i w dużej mierze rejestrował Michał Kupicz, wcześniej zaangażowany w realizację płyt Indigo Tree, Ed Wood, Kyst czy Coldair.

Efektem tej współpracy jest 11 pełnokrwistych piosenek, do których partie instrumentalne zostały zarejestrowane „na setkę” w 3 dni we wrocławskim OPT. „Bathroom Stories” to zróżnicowane aranżacyjnie, ale układające się w spójną całość utwory o wyrazistym, lampowym brzmieniu. Szlachetności nagraniu dodał mastering Nilsa Frahma wykonany w berlińskim Durton Studio (z jego usług korzystali m.in. Dakota Suite, Hauschka, Peter Broderick, Efterklang). 

http://bubblepieband.com/
http://www.facebook.com/bubblepieband?fref=ts
http://pl.myspace.com/bubblepieband
http://www.youtube.com/watch?v=7YW4Kc_rZV4