Carusella

data: 1 I 2011   pt.   00:00

Drapieżny noise rock, któremu nie brak hardcore’owego ciężaru ale też melodyjności. Jedni z najlepszych izraelskich muzyków z pierwszą wizytą w Polsce.

Powstały w 2007 roku duet Carusella jest projektem izraelskich muzyków, rozpoznawalnych na tamtejszej scenie alternatywnej. Guy Shechter, okrzyknięty przez magazyn Blind Janitor jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym perkusistą w Izraelu, współtworzył zespoły Kruzenshtern & Parohod, Monotonix,’O.B.E.Y, Flying Baby, Superdrive i wiele innych. Gitarzystka i wokalistka Tamar Aphek zainicjowała pierwszy, niezależny festiwal muzyki alternatywnej Hutsmize.

Od początku istnienia Carusella wydała tylko jedną płytę (2008), skupiając się na trasach koncertowych. Dali ponad 200 występów, pojawiając się na takich festiwalach jak amerykański SXSW, niemiecki Fusion Festival czy włoski DunaJam. Grali m.in. u boku Editors, Deerhoof, Torche i Kylesy.

Muzykę Caruselli można określić mianem noise rocka, któremu nie brak hardcore’owego ciężaru i drapieżności, ale też melodyjności. W lutym 2011 zespół po raz pierwszy odwiedzi Polskę, dając trzy koncerty (Wrocław, Kraków, Warszawa).


http://www.facebook.com/carusella?fref=ts
http://www.myspace.com/carusella
http://www.youtube.com/watch?v=BxSRhVo8ZTE