Contemporary Noise Quintet

data: 1 I 2013   pon.   00:00

Contemporary Noise Quintet – muzykę zespołu można określić jako energetyczny jazz, z elementami muzyki filmowej, jednak różnorodność dźwięków nie pozwala jednoznacznie zaszufladkować wypracowanego przez muzyków stylu. 
Formacja założona została przez braci Kapsa, wcześniej współtworzących Something Like Elvis. Zespół aktualnie związany z niemiecką firmą wydawniczą Denovali Records ma na koncie cztery płyty długogrające.
Jesienią 2006 ukazała się debiutancka płyta zespołu „Pig Inside The Gentleman”, która 
zebrała bardzo pozytywne recenzje i została jedną z płyt roku w plebiscycie Programu 
Trzeciego Polskiego Radia. Kolejne płyty to „Theatre Play Music” – zapis ilustracyjnej 
muzyki do przedstawienia teatralnego, „Unaffected Thought Flow” – pierwszy album 
nagrany jako sekstet oraz najnowsza płyta pod tytułem „Ghostwriter’s Joke”. 
Płyty CNQ/CNS są wydawane także w Japonii przez Zankyo Rec. 
Granie do niemych filmów to specjalność zespołu w ostatnim czasie. Mają na koncie występy do takich obrazów jak  “Banici”, “Piccadilly“, “Gabinet Doktora Caligari”, „The Kid” oraz „Światła wielkiego miasta” Chaplina, do którego Kuba Kapsa napisał utwory na duży, piętnastoosobowy skład.

Contemporary Noise Quintet w składzie: 

Kuba Kapsa – piano 
Wojtek Jachna – trąbka 
Kamil Pater – gitara 
Antoni Olszewski – kontrabas
Bartek Kapsa – perkusja 

,

Kot i kanarek (The Cat and the Canary) 
Gatunek: horror/komedia
Czas trwania: 82 min
Reżyseria Paul Leni
Produkcja USA 1927

W wiekowym gotyckim domu, 20 lat po śmierci starego Cyrusa Westa, gromadzą się jego krewni, aby wspólnie usłyszeć ostatnią wolę zmarłego. Chociaż nikt z nich nie szanował zbytnio starca, wszyscy liczą na otrzymanie jego wielkiego majątku. Niespodziewanie całą fortunę oraz rodzinne diamenty otrzymuje Annabelle West – ostatni potomek rodziny Westów. 
Jest jednak jeden warunek – spadkobierczyni musi dowieść przed lekarzem iż jest zdrowa psychicznie. Jeżeli jednak okaże się chora psychicznie spadek przejmie osoba, której nazwisko znajduje się w kopercie, którą posiada notariusz Crosby. Niestety znika on w tajemniczych okolicznościach. W zamku zaczynają się dziać dziwne rzeczy… 
Zgromadzeni niecierpliwie oczekują na przybycie psychiatry, gdy dowiadują się o ucieczce maniakalnego mordercy.  Młoda Anabelle, niczym „kanarek wśród kotów”, zostaje osaczona w starym domu, pośród nieprzychylnych jej ludzi, z których jeden jest mordercą.