Death Sentence Panda!

data: 1 I 2008   pon.   00:00

Death Sentence: PANDA! jest zespołem niezwykłym. Trio z San Francisco już samym instrumentarium może potężnie zaskoczyć: flet, klarnet, perkusja i głos Kate West to podstawowy zestaw instrumentów DS.P!, czasem tylko uzupełniany saksofonem i ksylofonem.

Bez gitar, bez basu, balansując nagranicy chaosu i dezintegracji, noise’owa twórczość Amerykanów bazuje na tradycyjnym koreańskim folku, ragtime, new jazzie, dźwiękach orkiestr z nowoorleańskich parad i starym dobrym hardcore/punku. Najnowszy, trzeci album grupy „Insects Awaken” ukazał się 29 września nakładem wydawnictwa Upset The Rhythm (No Age, Barr, High Places, Numbers, K.I.T., Trencher itd.), a w Europie dystrybuowany jest przez Southern Records. Miksem produkcji zajmował się Philip Manley (Trans Am, Oneida, Golden). „Insects Awaken” zespół promuje trasą w Japonii (10-25.X) oraz Europie (19.XI-4.XII). 

Death Sentence: Panda! tworzą Kim West, Paul Costuros i Chris Dixon, którzy wcześniej udzielali się w takich projektach jak Crack: We Are Rock, T.I.T.S, Murder Murder i Total Shutdown. Zespołem zachwycały się magazyny „Mojo”, „The Wire”, „Rock A Rolla”. Umieszczając DS.:P! na jednej półce z Erase Errata, Les Georges Leningrad, Deerhoof, Coughs, Melt Banana, czy Stevem Reichem.

Rewelacyjne trio z damskim wokalem, bazujące na brudnych brzmieniach post-punkowo garażowych. Zespół nie stroni również od ciekawych form instrumentalnych w estetyce „bajkowo-marszowo-militarnej” . Polecane dla miłośników Melt Banana i ogólnie amerykańskiej sceny no wave.

http://deathsentencepanda.blogspot.com/
http://www.facebook.com/pages/Death-Sentence-PANDA/360374872389?fref=ts

http://www.youtube.com/watch?v=PTS68-tPEDM