DOSH

data: 1 I 2011   pt.   00:00

Dosh, jeden z najważniejszych filarów avant hiphopowej oficyny Anticon oraz współautor ostatnich płyt Andrew Birda, po raz pierwszy wystąpi w Polsce i to od razu na trzech koncertach. 9 listopada zagra w warszawskim Powiększeniu, dzień później w krakowskim Re, a w Święto Niepodległości w poznańskim klubie Fabrika. Szeroki wachlarz instrumentów, na jakich gra Martin Dosh oraz niekonwencjonalny sposób ich wykorzystania sprawia, że trudno przypiąć mu jakąś konkretną łatkę. Awangardowy hip-hop miesza z funkowym rytmem, a całość nierzadko podszywa ambientową elektroniką. W latach 90. grywał w wielu składach aż w końcu sam zaczął komponować.

Przełomowym momentem było dołączenie do koncertowego składu zespołu Fog (Ninja Tune), gdzie dość szybko cały zespół oparł na nim swoje brzmienie. To dodało Doshowi pewności siebie, która skłoniła go do pierwszych występów solowych i nagrywania kolejnych płyt. Od samego początku, czyli od roku 2003, współpracuje z legendarnym kolektywem Anticon. Na jego płytach często pojawiają się goście. Poza członkami Anticonu są to między innymi Andrew Bird, Andrew Broder czy Bonnie „Prince” Billy.

Dosh nie pozostaje dłużny. Od 2006 roku jest perkusistą Andrew Birda. Współkomponował również kilka piosenek, które znalazły się na albumach „Armchair Apocrypha” i „Noble Beast”. Wrzesień upływa mu pod znakiem koncertów z Black Moth Super Rainbow. W październiku czeka go kolejna trasa z Andrew Birdem a w listopadzie pojawi się w Polsce. Nowa, szósta płyta w drodze. 

http://www.doshfamily.com/
http://www.facebook.com/pages/dosh/435805050181
http://www.myspace.com/doshanticon
http://www.youtube.com/watch?v=E3CGWOw9LHI