Ecstasy Project

data: 1 I 2011   pt.   00:00

Założycielem i liderem zespołu jest perkusista Rafał Gorzycki, muzyk o przygotowaniu klasycznym i jazzowym. W roku 2010 nominowany z kwartetem Dziki Jazz do Nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej „Fryderyki”. Jest także współzałożycielem grupy Sing Sing Penelope.

Artyści EP brali udział w najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Europie: Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz Days, Warszawska Jesień, Gdynia Summer Jazz Days, Big Jazz Ear – Budapeszt, Construction in Process – Poland 2000, Rok Polski w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Tydzień Jazzu – Berlin 1999, Polski weekend w Patras (Grecja) i wielu innych. Koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę, od Szkocji, Norwegii po Grecję, a także w Indiach, Japonii i USA.

Poprzedni, dwupłytowy album koncertowy: „Reminiscence Europae” prezentuje nowe utwory EP oraz wersje koncertowe utworów z albumu ” EUROPAE”, druga płyta to koncertowe DVD z europejskiego tournee. – „To wspaniała podróż artystów w głąb koncepcji Europae” – All About Jazz.

Trzeci album EP „EUROPAE” został bardzo dobrze oceniony i zrecenzowany na amerykańskim, największym na świecie jazzowym portalu internetowym – All About Jazz (03.2008 USA) …”Dokonania grupy na długo pozostają w myślach i w sercu. Otwiera ona zupełnie nową muzyczną perspektywę. Gorzycki to wspaniały perkusista. Zespół z Polski, tytuły romańskie, a muzyka, po prostu, uniwersalna”. Jerry D`Souza

Druga płyta zespołu Ecstasy Project „Realium” została wyróżniona przez amerykański magazyn „All About Jazz” jako jedna z pięciu najciekawszych premier 2005r. W kolejnych znaczących amerykańskich magazynach muzycznych „CADENCE” i „JAZZIZ” znalazła się wśród recenzji najciekawszych płyt 2006r. Utwór z płyty „REALIUM” pojawił się na ważnej, dwupłytowej kompilacji „The Best of Polish Jazz 2005” wśród największych sław polskiej sceny jazzowej.

Debiutancki album Ecstasy Project pojawił się na rynku w 2001 roku nakładem znanej wytwórni Not Two z Krakowa. W 2005r.

Artyści:

Tomasz Pawlicki – Bydgoszcz-wibrafon (absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fletu, dyplom z wyróżnieniem)- Pierwszy flecista i koncertmistrz „Opera Nova” w Bydgoszczy. Jeden z największych wirtuozów fletu w kraju.

Paweł Nowicki – Gdańsk-wibrafon (absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie perkusji). Także absolwent Konserwatorium Muzycznego w Strasburgu. Jest laureatem konkursów muzyki współczesnej w Rotterdamie i Clermont-Ferrand . Współtworzy kwartet perkusyjny „Kwatludium”, który często wykonuje premierowe utwory na Festiwalu „Warszawska Jesień”

Paweł Urowski – Bydgoszcz – kontrabas. Student Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiuje kontrabas w klasie Jacka Niedzieli. Specjalizuje się w nowoczesnym, akustycznym jazzie. Nagrał również debiutancki album „Pig inside the gentleman” z zespołem ” Contemporary Noise Quintet”. Zdobywca wielu nagród na indywidualnych i zespołowych konkursach jazzowych, m.in. II miejsce na Jazz Juniors 2008 oraz laureat ankiety Jazz Top 2010 (kontrabasiści).

Łukasz Górewicz – Szczecin – skrzypce. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych w Europie. Komponuje muzykę do wielkich show telewizyjnych.

http://ecstasyproject.com/
http://www.facebook.com/events/179916368745064/
http://pl.myspace.com/rafalgorzyckiecstasyproject
http://www.youtube.com/watch?v=toiBoGy55ts