Edie Sedgwick aka Justin Moyer

data: 1 I 2011   pt.   00:00

E.D. Sedgwick aka Justin Moyer zaprezentuje utwory z najnowszego albumu „Love Gets Lovelier Every Day”, – IX.2011 roku. Artyście towarzyszyć będą: Jess Matthews (perkusja), Kristina Buddenhagen (bas, wokal) i Carla Elliott (wokal). 

Projekt o tej niewątpliwie frapującej nazwie powstał w 1999 roku po tym, jak basista Justin Moyer (wcześniej m.in. w El Guapo) i perkusista Ryan Hicks (m.in. w Panoply Academy Glee) skomponowali kilka utworów poświęconych mniej lub bardziej wylansowanym celebrytom (m.in. Gwyneth Paltrow, Tomowi Cruise’owi, Jennifer Love Hewitt i oczywiście Edie Sedgwick).

Po wydaniu dwóch albumów w barwach waszyngtońskiego labelu Mud Memory Records (m.in. Diastemata czy The Points) zespół najwyraźniej dopadło przekleństwo nazwy, bo Edie Sedgwick zostali w 2001 roku zmuszeni do zawieszenie działalności z powodu choroby Justina Moyera, u którego zdiagnozowano padaczkę. A z racji tego, że Ryan Hicks nie posiada prawa jazdy, zespół został uziemiony.

Niesiony niespokojnym duchem tragicznie zmarłej muzy Andy’ego Warhola, Justin Moyer już 3 lata później zaczął występować jako reinkarnacja nieszczęśliwie zakochanej w barbituranach Edie Sedgwick. Uzbrojony w przebranie, ale też wideoprojektor oraz okazyjnie wsparty przez zespół, Edie – a raczej Justin – przemierzył najbrudniejsze i najmroczniejsze kluby, by oddać swoisty hołd takim gwiazdom szoł-bizu, jak Angelina Jolie, Robert Downey, Jr., Paris Hilton i Martin Sheen.

Jednak świat kolorowych celebrytów znudził się niezmordowanemu artyście i pod wydaniu dwóch albumów: „Her Love is Real, But She is Not” (2005) w Desoto Records oraz „Things are Getting Sinister and Sinisterer” (2008) w Dischord, i zagraniu koncertów w klubach od Baltimore po Bułgarię, Justin Moyer porzucił gwiazdorską tematykę na rzecz pisania piosenek o wszystkich i o wszystkim. Co więcej, artysta zastrzegł sobie prawo do nie noszenia sukienek podczas koncertów!

http://www.facebook.com/pages/Justin-Moyer/214626415330024
http://www.myspace.com/ediesedgwick
http://www.youtube.com/watch?v=6z__REL2n5Y