Ejectes

data: 1 I 2004   śr.   00:00

Zespół Ejéctés powstał w 1988 roku. Niech was jednak nie zmyli długie już doświadczenie sceniczne tej kapeli. W ich występach nie ma nic z rutyny, mimo że zagrali już ponad tysiąc koncertów na całym świecie. Poza Francją koncertowali we Włoszech, Szwajcarii, Niemczech, Kanadzie, Stanach, a nawet w Reykjaviku. W Polsce odwiedzali nie tylko duże miasta. Grali także na przykład na koncercie „Dni Miasta” w Krotoszynie czy Dzierżoniowie. Na koncie mają występy u boku największych gwiazd reggae, funky i hip hopu: Skatalites, Beastie Boys czy Mano Negra. Koncertowali nawet z Deep Purple.

Przez dwadzieścia lat działalności muzycy francuskiego Ejéctés w swoich utworach łączyli wszelkie style muzyczne. Ich fuzja pozwoliła na stworzenie niepowtarzalnego stylu balansującego między reggae, ska, dubem, funkiem i rockiem, z elementami melodyjnego soulu i niepokornego punku. Co ważne, członkowie zespołu są społecznie zaangażowani, a ich koncerty to często głos sprzeciwu wobec wyzysku, biedy, rasizmu.

“Granie koncertu ma sens i sprawia przyjemność, gdy jest jak na korcie – wysłana w przeciwną stronę piłeczka powraca do Ciebie odbita. W Polsce jest jeszcze inaczej. Po wysłaniu pilki powracają do nas dwie!“ – powiedział wokalista Steff w trakcie jednej z wizyt w Polsce. Trudno znaleźć lepszą rekomendację dla polskiej publiczności, ale także dla samych Ejectes.

http://ejectes.com/

http://www.youtube.com/watch?v=gXg13qQ_pGI