Enablers

data: 1 I 2011   pt.   00:00

Historia Enablers zaczęła się w chwili, gdy Pete Simonelli poprosił gitarzystę Kevina Thomsona (grał w Timco i Nice Strong Arm) do współpracy w nietypowym projekcie połączenia muzyki ze „spoken word”. Joeseph F. Byrnes przyjął zaproszenie do gry na bębnach a do zespołu dołączył również gitarzysta Joe Goldring (współpracował ze Swans, Toiling Midgets i Steve Von Till).

Ich pierwszy album, „End Note”, (wydany przez Neurot Recordings) ujawnił cechy do tej pory niespotykane na scenie rockowej i „spoken word”. „End Note” został zdefiniowany poprzez flirt ciężkich brzmień i dźwiękowych improwizacji Kolejny album, wydany w 2006 r. „Output Negative Space” (Neurot Recordings) pokazał pełny potencjał zespołu. Płyta była odważniejsza muzycznie i bardziej innowacyjna niż „End Note”.

Na najnowszej płycie, „Blown Realms and Stalled Explosions”, Enablers ewoluuje jeszcze bardziej niż wcześniej. Gra nowego perkusisty – Douga Scharina (Codeine, June Of 44, Mice Parade) nadaje brzmieniu nowego kierunku przy zachowaniu dotychczasowych elementów muzyki i wyobraźni, tak charakterystycznych i wciągających przy poprzednich wydawnictwach. „Blown Realms and Stalled Explosions” jest po prostu płytą, której się świetnie słucha.

http://www.enablerssf.com/
http://www.facebook.com/pages/Enablers/212885122067703
http://www.myspace.com/enablers
http://www.youtube.com/watch?v=c3XmPwzFl_Y