Ewa Braun

data: 1 I 2001   niedz.   00:00

Ewa Braun to nieistniejąca już niestety polska grupa zaliczana do sceny rocka alternatywnego i noise. Zespół, który powstał w Słupsku, uważany jest za jeden z najbardziej oryginalnych w historii polskiej muzyki w ogóle! Ewa Braun nagrała pięć płyt, w tym jedną koncertową.

Zespół za płytę Sea Sea był nominowany do nagrody muzycznej Fryderyk ’99 i do Machinera w kategorii muzyka niezależna. Gazeta muzyczna BRUM uznała Sea Sea za płytę roku 1999. Muzyka zespołu znalazła się na płycie w prestiżowym brytyjskim piśmie muzycznym WIRE. Płyty ewy braun znajdują się w dystrybucji muzyki niezależnej w takich krajach jak: Niemcy, Holandia, Belgia, Dania, Japonia, USA, Czechy, Węgry, Chorwacja. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w Polsce i w Europie. W maju 2000 roku, nakładem wytwórni Antena Krzyku Unc., ukazał się czwarty album zespołu pt. ELECTROMOVEMENT.

Zespół Ewa Braun łączony jest dość często z pojęciem noise, które ma określać charakter tej muzyki, natomiast ewa braun łączy „elektryczną” i duchową energię z improwizacją, eksperymentem oraz totalnością muzyki; noise w muzyce ewy braun to pojęcie otwarte, to próba dojścia do istoty kolektywnego grania i tworzenia, to nieustanna podróż w dalekie rejony dźwięku, poszukiwania – w sferach muzyki – przełożenia dla uczuć i emocji, trans i hałas, który staje się intymnym doświadczeniem.

http://www.youtube.com/watch?v=PHU4zpCQaes