Experimental Dental School

data: 1 I 2009   śr.   00:00

Od momentu powstania, na początku 2002 roku w Oakland California zespołowi udało im się zagarnąć sporą niszę muzyczną na scenie alternatywnego rocka. Ich muzyka odnalazła swoją przestrzeń między takimi zespołami jak: Deerhoof, Numbers, Hella, XBXRX, Mae Shi, Erase Errata, Coachwhips czy Trans Am.

Experimental Dental School regularnie podróżuje z koncertami po Stanach Zjednoczonych i Europie grając przed coraz bardziej powiększającą się grupą wielbicieli ich muzyki. W 2003 roku wydali swoją pierwszą płytę: „Hideous Dance Attack!!” a także wiele singli w wytwórniach w Szwecji, Australii, Niemczech, Japonii i Portugalii. 2006 rok spędzili na tournee po Stanach, Europie i Japonii oraz wydali w wytwórni Cochon kolejną płytę „21/2 Creatures”. W 2008 roku w tym samym wydawnictwie została wydana kolejna płyta „Jane Doe Loves Me”, która będzie promowana na jedynym koncercie w Polsce. Natomiast najnowszą płytę „Forest Field” można ściągnąć lub posłuchać na stronie XDS.
Muzykę zespołu można określić jako wybuchowy mix zredukowany do duetu o sile rażenia co najmniej tentetu. Jeśli jesteś przygotowany na olbrzymią porcję schizofrenicznego arytmicznego dance-punka- obecność obowiązkowa!!

www.experimentaldental.com/
http://pl-pl.facebook.com/xdsband
www.myspace.com/experid
http://www.youtube.com/watch?v=JiVPPXldLto