Gay Beast

data: 1 I 2011   pt.   00:00

Uzbrojeni w baterie bębnów, odrapane i podniszczone głosy, retro-przyszłościowe syntezatory, saksofon i wokal, trio ANGELA GEREND, DANIEL LUEDTKE i ISAAC ROTTO tworzą piosenki, które łączą kompleksowość z atrakcyjnością jak i zawiłość muzyki z jej prostotą.

GAY BEAST powstało w połowie 2005r. w czasach obawy wobec agresji i bierności midwestern kultury, jako próba stworzenia muzyki, która była queer w składzie i estetyźmie.

Zespół zyskał reputację totalnie wyjątkowego i kompletnie nieprzewidywalnego. Są zbyt dziwni dla stereotypu „zespół gejowski” i „za gejowscy” dla miłośników wszelkich odmian noise-rocka. Po zbadaniu ich wpływów, znajdziemy odrobinę Devo, Captain Beefheart, równikowego pop-rocka z lat 60. i 70., no wave i teorii feministycznej. Ta mikstura, dostarczona za pośrednictwem unikalnego, politycznego podejścia grupy do kompozycji złozyła się w dużym stopniu na ich trzeci album TO SMITHEREENS (NA DROBNE KAWAŁKI), który został wydany przez Skin Graft Records zimą 2010.

Przekraczają wszelkie muzyczne bariery. Potrafią być zarówno kakofoniczni i melodyjni, jak i schizofreniczni i zachowawczy. Prawdziwy wulkan,eksplodujący w najmniej oczekiwanym momencie. Są nieobliczalni i wydawani przez najbardziej nieobliczalną wytwórnie na świecie – SkinGraft, w której katalogu znaleźć możemy takie rarytasy jak: Aids Wolf, Cheer- Accident, Melt-Banana, Ruins, U.S.Maple, Quintron, Shakuhachi Surprise, Zeni Geva…

http://www.facebook.com/gaybeast
http://www.myspace.com/gaybeast
http://www.youtube.com/watch?v=oCcLUmO9-Fc