Gołębie

+ Anatol

data: 15 X 2021   pt.   20:00
Zespół Gołębie powstał jesienią 2015 roku w Poznaniu. W połowie 2016 roku ukazał się debiutancki minialbum zatytułowany „Dachy”, który szybko znalazł sporą rzeszę fanów i pozwolił zespołowi na zagranie wielu intensywnych koncertów.
Następnym wydawnictwem był singiel „Wrzesień/Październik”, który ujrzał światło na początku roku 2017. Ponad rok później nakładem labelu Trzy Szóstki ukazał się w końcu pełnowymiarowy album Gołębi zatytułowany „Jest mi tak dobrze, że lepiej poczułbym się tylko martwy”.
Muzyka zespołu określana była jako połączenie noise rocka, punk rocka i shoegaze’u i wielu słuchaczy uważa, że pełnię mocy osiąga podczas energetycznych występów na żywo, okraszonych hałaśliwymi improwizacjami.
W 2021 Gołębie powracają po dłuższej przerwie z nowym albumem i w rozszerzonym składzie, ale wciąż z tą samą energią!
Anatol – organiczny związek chemiczny powstały kilka lat temu jako wynik sublimacji złotej jesieni (do dymu) spotykającej przez przypadek wolną zasadę ciekłej pary o masie molowej 600mg/mol. Wykorzystywany jest jako środek przeciwbólowy i doraźny antydepresant, niepełne dane statystyczne mogą jednak sugerować efekt placebo przy długotrwałym stosowaniu. Substancja ma tendencje do wrzenia w warunkach normalnych. Jednoczesne oddziaływanie na funkcje poznawcze i ośrodek nagrody mogą niekorzystnie współdziałać z organizmami holograficznymi i projekcyjnymi. Aktualnie przez nieprzewidywalność skutków działania dla atmosfery, substancja A600 nie posiada atestu sterylności i standaryzacji (wcześniej znanego jako laur poptymizmu, od 10 lat przyznawanego corocznie przez ŻYWIEC) dopuszczającej do szerokiej dystrybucji.
skład
anatol – git/wox
paweł – bas
mikołaj – perkusja
tegoroczny album/kaseta 'Ana’ –
https://enjoylife.bandcamp.com/album/ana-2
„Anatol nagrał najlepszą gitarową płytę w tym roku. Nie tylko polską.
W uchu zwykłej osoby, która cieszy się życiem, melodia i hałas nie splatają się ze sobą. Są antagonistycznymi siłami, które wykluczają się nawzajem, a hałas jest medium dla wszelkiej maści wykolejeńców, którzy mają nie po kolei w głowach. Mimo tego, takie płyty jak Sister Sonic Youth, Loveless My Bloody Valentine, Psychocandy The Jesus and Mary Chain, Transient Random-Noise Bursts With Announcements Stereolab czy They Spent Their Wild Youthful Days in the Glittering World of the Salons Swirlies istnieją, a ich fani mogliby, po zebraniu się wspólnie, zamieszkiwać wielkie metropolie albo i państwa, które nigdy nie powstaną.” – POPTOWN.EU
późniejszy singiel postklubowy 'My Boo’ –
https://www.youtube.com/watch?v=4ThvUBvEUwE
„OMG” – komentarz na instagramie