Good for Cows

data: 1 I 2010   czw.   00:00

Good for Cows to szalony jazz/punk/trashowy duet z USA. Jego skład tworzą Ches Smith (perkusista Xiu Xiu) i Devin Hoff (ich były basista). Podobno główną przyczyną powstania Good for Cows były nieudane próby Xiu Xiu, na których nie pojawiała się reszta zespołu.
Dzięki temu, że ci dwaj panowie mieli okazję trochę się ze sobą ponudzić i pozabijać czas improwizując tylko we dwoje, mamy możliwość posłuchania naprawdę wybuchowej mieszanki stylów, od klasycznego jazzu do amerykańskiego hardcore punka z początku lat 80. O tym, jak szalenie postmodernistyczna jest ich muzyczna formuła najlepiej świadczy lista inspiracji. W jednym ciągu padają na niej takie nazwiska i nazwy zespołów jak: Bela Bartok, Ornette Coleman, Minuteman, Slayer czy Black Flag.
Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom, co najlepiej świadczy o ich oryginalności. Balansują gdzieś pomiędzy postpunkiem, postrockiem i muzyką eksperymentalną. Mieszają klasyczny jazz z hardcorowym tempem i elementami noisu. Jedyną etykietką, którą można im przypiąć jest chyba przewrotne Drum & Bass, albo jak sami siebie określają „free jazz minus jeden”.
Członkowie Good for Cows znani są również z takich formacji jak: Nels Cline Singers, Plays Monk, Trevor Dunn’s Trio-Convulsant, Marc Ribot’s Ceramic Dog czy Secret Chiefs 3.

http://www.myspace.com/goodforcows
http://www.youtube.com/watch?v=aOyNfSfi-sI