Hanako

+ Vermona Kids

data: 3 XII 2023   niedz.   20:00
HANAKO to warszawski zespół, którego muzyka łączy w sobie wpływy noise rocka, screamo i post-hardcore’u. Nazwany został imieniem słonicy, która zmarła w 2016 roku po latach cierpień na malutkim, betonowym wybiegu tokijskiego ogrodu zoologicznego. Mimo apeli ponad pół miliona osób, władze zoo odmówiły przeniesienia jej do sanktuarium na ostatnie lata życia. W tekstach Hanako tragedie otaczającego nas świata, począwszy od historii słonicy przez wyzysk, dyskryminację mniejszości po globalne ocieplenie, przeplatają się z krzywdami osobistymi, poczuciem frustracji, pustki, osamotnienia i wypalenia.
W lutym 2019 roku nakładem Trzech Szóstek, DIY Koło Records, Extinction Records i wydawnictwa Ten Moment wydali album Powiedz mi, że to przetrwasz, który promowali koncertami w Polsce i za granicą. Grali z kapelami, takimi jak: Cloud Nothings (indie rock), Cocaine Piss (crust, punk) i Neighbours Burning Neighbours (post-punk), a także na rodzimych i zagranicznych festiwalach (np. Soundrive Festival, czeski Chee Chack czy FFUD FEST na Słowacji).
21 kwietnia 2023 nakładem Peleton Records ukazała się ich nowa płyta „Śluza”, która spotkała się z dobrym przyjęciem wśród publiczności i recenzentów Noise Magazine, Teraz Rocka czy portalu Soundrive.
https://youtu.be/gz4Hhr1ZhlA?si=__ENCQbP67xHmV1p
***
VERMONA KIDS
Muzyka gitarowa, której tęskno do lat ’90, grunge’u, emo, post punka i klimatów rodem z wytwórni Sub Pop. W 2019 zadebiutowali albumem „Very Sorry”, a rok później wydali kolejny materiał, zatytułowany „RSVP”. W tym roku przy wsparciu PELETON RECORDS świat dzienne ujrzał
singiel „There’s No Place Like Home”. Obecnie szykują się do wydania trzeciego, nagranego w tym roku albumu. Premiera – soon.
https://youtu.be/bDbssytoheA?si=O8DoWIXMKvToTsT5