HiM

data: 1 I 2010   czw.   00:00

Muzyka HiM to niezwykle oryginalne połączenie afro-beatu, fusion, post-rocka i dubu. To futurystyczne world-music w najlepszym wydaniu.

HiM to jeden z ważniejszych projektów Douga Scharina, znakomitego perkusisty i kompozytora, niestrudzonego weterana sceny chicagowskiej, znanego m.in. z June of 44, Codeine, Rex, Mice Parade, Enablers oraz nowego projektu Activities of Dust, do którego zaprosił Billa Laswella, Jeffa Parkera i Bernie Worrela. Od 1995 roku Scharin jako lider HiM nagrywa kolejne świetne płyty, w powstanie których znaczący wkład wnoszą muzycy, których szczegółowo przedstawiać nie trzeba: Jeff Parker, Rob Mazurek, Bundy Brown, Josh Berman, Carlo Cennamo, Adam Pierce /Mice Parade/, Kristin Anna Valtysdottir/Mum/, Joe Goldring/Swans/. 
Muzyka HiM to niezwykle oryginalne połączenie afro-beatu, fusion, post-rocka i dubu. To futurystyczne world-music w najlepszym wydaniu. Ostatnie albumy brzmią niczym soundtrack do filmu Wakacje na Karaibach z gościnnym udziałem Tortoise, Fela Kuti, Jaga Jazzist i Shugo Tokumaru.
Najnowszy, ósmy album zatytułowany ? /czytaj hmmm?/ nagrany został w Tokio i Kalifornii z udziałem wielu znakomitych gości. Podstawowy skład grupy: Doug Scharin, Josh Larue, Takuma Nonaka, Shimpei Okaya,oraz Yuji Takahashi zasilili m.in.: Ikuko Harada, Rinko Kikuchi, Devin Ocampo i znany z islandzkiego Mum Eirikur Orri Olafsson.
HiM promował będzie nową płytę koncertami w Europie i Japonii w styczniu 2010. W Polsce wystąpi dwukrotnie: 16 stycznia w krakowskim RE i dzień pózniej w warszawskim Powiększeniu. http://www.myspace.com/dougscharin
http://www.youtube.com/watch?v=nfplNWf1p10