Izzy And The Black Trees

+ Neal Cassady

data: 10 XI 2022   czw.   20:00
Izzy and the Black Trees to połączenie brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa elektryzująca energia na miarę the Pixies, PJ Harvey czy Patti Smith. W 2020 ukazał się ich debiutancki album Trust No One (wyd. Antena Krzyku), który spodobał się fanom oraz recenzentom w Polsce i za granicą. Utwór tytułowy albumu był prezentowany przez legendarnego Steve’a Lamacq w programie BBC 6 Music Recommends.
W styczniu 2021 ukazał się specjalny singiel zespołu pt. The Station. W tym samym czasie, razem z producentem Marcinem Borsem, zespół rozpoczął pracę nad nowym, drugim albumem pt. “Revolution Comes In Waves”, który ujrzy światło dzienne siódmego października 2022 (wyd. Antena Krzyku).
Finaliści międzynarodowego konkursu HEMI Music Awards 2021. Zagrali m.in. na ENEA Spring Break 2019 i 2020 on-line showcase, WestwayLAB (PT), Fląder FEST, TakBrzmiMiasto Showcase w klubie Alchemia, w klubie RE oraz w berlińskich klubach Schokoladen i Dunckerclub. W 2019 wygrali cykl Gramy u Siebie, zorganizowany przez CK Zamek w Poznaniu, byli też finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych 2019. W 2020 roku ich występ na Liverpool SoundCity oraz towarzysząca mini trasa po UK została odwołana, za to bardzo gorąco zostali przyjęci na festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie. Wystąpili na festiwalu Jarocin, festiwalu Malta w Poznaniu i Malta na Bis w Koninie, Mountain Jam Generator Party Vol 4, Wiankach w Krakowie, Róbmy Swoje festiwal oraz DIY Punx Fest Zdynia 2022.
Izzy and the Black Trees to:
Izabela Izzy Rekowska – wokal, teksty
Mariusz Dojs – gitara, wokal
Mateusz Pawlukiewicz – perkusja
Łukasz Mazdah Mazurowski – gitara basowa
Video:
Live at the Garage Show Poland:
https://youtu.be/V-nJcDECc28
The Station: https://youtu.be/zQJRwmu8WSU
Picasso’s Octopuss: https://youtu.be/hkkNITzfm_E
Mr. President: https://youtu.be/joTlwTMSEtk
Strangers Allow: https://youtu.be/RyEuT38ZR9o
***
Neal Cassady promuje swój najnowszy album: DAMAGE HAS BEEN DONE, wydany w czerwcu 2022.
Energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce – powykręcane i rozimprowizowane. Zespół ma na swoim koncie trzy płyty: debiutancki album NIGHT HOWLER (2015) oraz Later Than You Think (2018), który został wydany nakładem Music Is The Weapon oraz najnowszą DAMAGE HAS BEEN DONE (2022). Mają za sobą ponad 80 koncertów, sesji radiowych (m.in. w Radiowej Trójce w ramach OFFSESJI), występ w warszawskiej Zachęcie, krakowskim Bunkrze Sztuki (współpraca z malarką Agatą Kus) i festiwalach Spring Break 2019, Green Zoo, SOUNDRIVE 2016 i Jarocin 2017, Wianki 2020 I Fląder 2022.