Kammerfliemmer Kollektief

data: 1 I 2011   pt.   00:00

Eksperymentalna elektronika, improwizacje jazzowe i avant-popowe melodie, w światowych recenzjach ich płyty stawia się między dokonaniami Johna Coltrane’a i Briana Eno.

KAMMERFLIMMER KOLLEKTIEF to niemiecka grupa z Karlsruhe, oryginalnie i wciąż nowatorsko łączy eksperymentalną elektronikę, improwizacje jazzowe i avant-popowe melodie. Zespół założył Thomas Weber, dokooptował do składu kilku innych muzyków, min. genialnego kontrabasistę Johannesa Frischa. Ich wspólną grę na żywo mogliśmy podziwiać podczas dwóch tras koncertowych w Polsce oraz na OFF Festivalu 2008.

Z sześcioosobowego zespołu pozostał od kilku lat już na stałe trzyosobowy skład: Thomas Weber (gitara, elektronika, fortepian, perkusja), Heike Aumüller (harmonia, śpiew, syntezator, flet) i Johannes Frisch (kontrabas).

Płyta „Wildling” wydana wiosną 2010 roku jest już ósmym albumem zespołu i pokazuje całkiem nowe oblicze tria z Karlsruhe, jak zwykle niemożliwe do zaszufladkowania. Z jednej strony są to piosenki, pełne melancholijnej mistyki i pięknych melodii, a z drugiej eksperymentalne poszukiwania elektroniczno-akustyczno-jazzowe, gdzieś między jazzem i krautrockiem, awangardą i popem, piekłem i niebem.

http://www.kammerflimmer.com/

http://www.myspace.com/kammerflimmerkollektief
http://www.youtube.com/watch?v=OvtUtmrYS6g