Kristen + Nagra

data: 2 X 2014   śr.   00:00

Pod koniec grudnia 2013 zespół KRISTEN spędził dwa dni w studio, nagrywając na żywo partie instrumentalne 5 zupełnie nowych utworów, a które złożyły się na siódmy album zespołu, „The Secret Map”.
W czasie sesji pojawił się niezobowiązująco stary znajomy zespołu Maciej Bączyk (Robotobibok, Małe Instrumenty), którego gra na syntezatorze i fortepianie dodała muzyce Kristen kolejnego zaskakującego wymiaru.
W trzech utworach forma była ustalona tylko w ogólnym zarysie. Po raz pierwszy w swojej historii Kristen podeszło tak swobodnie do nagrywania, szczególnie w otwierającym płytę tajemniczym „Upward, beyond the onstreaming, it mooned” i transowym „Endless happiness”.
Z drugiej strony pojawiają się tu też najbardziej przebojowe piosenki w historii Kristen, czyli no-wave-funkowe „Music will soothe me” i balladowe wręcz „The secret map”. Ich frapująca produkcja (podobnie jak całego albumu) po raz pierwszy zbliża się do fizycznej wręcz instensywności z jakiej znanej jest zespół na żywo.
 „The Secret Map” jest świadectwem dojrzałości zespołu, który rozwija się w różnych kierunkach i nie ogląda się wstecz. Kristen to osobne zjawisko, które trudno sklasyfikować.

facebook : youtube

 

_N_A__G___R____A_____
To solowy projekt Maćka Bączyka  (Robotobibok / Małe Instrumenty.) Powstał z potrzeby odkrywania zjawisk, które nigdy się nie kończą. Efektem tych poszukiwań jest ambientowa, analogowa elektronika, momentami bardzo intensywna – wzbogacona surrealistycznym materiałem konkretnym z taśmy.  _N_A__G___R____A_____ w warstwie wizualnej to kinetyczny minimalizm. Syntezator, magnetofon i taśma, która zaczyna i kończy koncert.

 

youtube