Kristen

data: 1 I 2010   czw.   00:00

Jeden z najlepszych polskich zespołów gitarowych, od wielu lat konsekwentnie podążający swoją odrębną ścieżką. Braciom Rychlickim i Bieli udaje się połączyć dwa różne żywioły: surowe brzmienie i specyficzną melancholię. To właśnie stanowi o sile i oryginalności Kristen.

Rok po wydaniu znakomitego Western Lands, Kristen ponownie atakuje swoim mini-CD An Accident (LADO ABC). To cztery najnowsze utwory znane z ostatnich koncertów (łącznie ponad 20 minut muzyki).
Nowe wydawnictwo to również znak wyższej aktywności zespołu po kilku latach uśpienia, gdy muzycy Kristen grali tylko sporadyczne koncerty (np. z Deerhoofem, Talibam!), i zajmowali się również innymi projektami: Łukasz i Mateusz Rychliccy grali jako Salto, a Michał Biela nagrał płytę z Kings Of Caramel oraz ze Ścianką.

Recenzje poprzedniej płyty Kristen, „Western Lands”

Machina (Marek Fall)
[…] Kristen powracają z niebytu „Ziemiami Zachodnimi” i jest to powrót w wielkim stylu […], prezentują tu wspaniałą umiejętność nadawania swoim równie kruchym, co monumentalnym niby-improwizacjom wyjątkowo skondensowanej (muzycznie i emocjonalnie) formy.

Uwolnij Muzykę (Krzysztof Kowalczyk)
[…] Muzykę Kristen należy filtrować przez samego siebie, pozwolić jej przelecieć przez nas jak przez sito, na którym osiadają nasze własne odczucia. Mimo, że „Western Lands” trwa niespełna pół godziny, domaga się dużej ilości czasu i skupienia, aby wyłapać wszystkie emocje w nim zawarte. Warto je poświęcić, ponieważ ta płyta odwdzięcza się za to z nawiązką.


http://www.facebook.com/kristenband
http://www.myspace.com/kristenband
http://www.youtube.com/watch?v=e3ZabUgLHhU