Lachowicz

data: 1 I 2010   czw.   00:00

Jacek Albert Lachowicz – muzyk, związany głównie z sceną trójmiejską. Jest w środowisku polskiej muzyki alternatywnej personą szczególną. To jeden z przedstawicieli fali tych muzyków, którzy charakterem twórczym wykraczają daleko poza ramy standardowego rozumienia rocka w naszym kraju.

Lachowicz przez 8 lat współpracował z sopocką grupą alternatywną ŚCIANKA, z którą nagrał 4 płyty długogrające i pięć singli.

Od 2004 Lachowicz tworzy własny projekt muzyczny nazwany po prostu Lachowicz. Dotychczas ukazały się 4 płyty solowe: Jacek Lachowicz, Za morzami, ekskluzywna płyta Runo i najnowsza – Pigs_joys and organs. Ta ostatnia w większości jest w języku angielskim, a produkcyjnie zmierza w stronę prostych piosenek, które próbują wymknąć się sztampowej rockowej aranżacji…

Lachowicz ponadto znany jest m.in. ze współpracy z Andrzejem Smolikiem, u którego wystąpił gościnnie na epce promującej płytę SMOLIK, współpracy z trójmiejskim zespołem Kobiety, współtworzenia projektu LENNY VALENTINO, za który otrzymał nagrodę przemysłu fonograficznego FRYDERYK w kategorii muzyka alternatywna, udziału w projekcie Cobra Johna Zorna – Warsaw Summer Jazz Days ’04.

http://pl.myspace.com/jaceklachowicz
http://www.youtube.com/watch?v=WqeB65URJRo