Lucky Dragons

data: 1 I 2010   czw.   00:00

Luke Fischbeck i Sarah Rara założyli zespół z potrzeby przedefiniowania pojęcia zespołu muzycznego. Wspólnie, pod nazwą Lucky Dragons tworzą niezwykle organiczną muzykę, pełną folkowych melodii, frapująco połączonych z masą elektronicznych, abstrakcyjnych brzmień i sampli generowanych na żywo. Zespół koncertuje nie tylko w klubach, ale także galeriach sztuki współczesnej czy w nietypowych miejscach w przestrzeniach otwartych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat pojawili się na ponad dwudziestu wydawnictwach, wydanych na przeróżnych nośnikach – od plików mp3 przez płyty cd i winyle po kasety.
O atrakcyjności duetu stanowią przede wszystkim koncerty, podczas których muzycy nie występują na scenie, ale zawsze rozstawiają się ze swoim sprzętem wśród publiczności. Ustawiają tam laptop, własnoręcznie wykonane urządzenia elektroniczne i instrumenty ludowe, a w trakcie występów rozdają je słuchaczom, którzy odpowiednio ich używając razem z zespołem tworzą muzykę. Wspólne trzymanie muzycznych gadżetów nie tylko zmienia dźwięk, ale sprawia że koncerty duetu z Los Angeles są swoistym rytuałem, powstawaniem muzycznej wspólnoty na czas koncertu.
O tym jak niesamowitym doświadczeniem jest występ grupy, polska publiczność miała okazję przekonać się podczas ubiegłorocznego Off Festivalu, gdzie ich występ bez wątpienia był jednym z najbardziej nieszablonowych. Podczas tegorocznej trasy koncertowej duet zawita do naszego kraju ponownie, występując w Krakowie i Warszawie.

http://www.luckydragons.org/
http://www.facebook.com/pages/Lucky-Dragons/113899148620622?ref=ts&fref=ts
http://www.myspace.com/luckydragons
http://www.youtube.com/watch?v=Av8FuXuRKhc