Luger

data: 1 I 2012   sob.   00:00

Większość alternatywnych gitarowych zespołów z dumą deklaruje, że inspirowała ich scena garażowa z lat 60. i 70. Muzycy madryckiego kwintetu Lüger bez krzty obciachu przyznają natomiast, że w młodości byli regularnymi heavymetalowcami. Nie oznacza to, że Hiszpanie wciąż tkwią w muzyce, która inspirowała ich lata temu. Wręcz przeciwnie! Założony przez członków SteelWood, Jet Lag, Imposibles, Magic Bus, The Awesome J’Haybers i Tres Delicias hiszpański Luger postanowił dać ponieść się miłości do psychodelii i krautrocka ubarwiając go porywającymi i hipnotyzującymi rytmami.

Grupa zadebiutowała zatytułowaną z genialną prostotą płytą „Lüger” (2010), by rok później zauroczyć słuchaczy znakomitym albumem „Concrete Light”. Zawierająca siedem utworów płyta została zarejestrowana w ekspresowym tempie, bo na przestrzeni jedynie trzech dni.

Krytycy nie mieli wątpliwości, uznając drugą płytę Lüger za jedno z najciekawszych alternatywnych wydawnictw zeszłego roku i porównując utwory kwintetu do takich sław i legend, jak Can, Hawkwind, Amon Düül II, Kraftwerk, Oneida, Sun Araw, Dead Meadow, Wooden Shjips czy również Neurosis, ale też i jazzowego geniusza Ornette Colemana.

http://luger.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/dieluger
http://www.myspace.com/dieluger
http://www.youtube.com/watch?v=LuOnLU7gsQ0