Masha Qrella

data: 1 I 2003   wt.   00:00

Masha Qrella jest córką rosyjskiego fizyka oraz Niemki pracującej nad problemami z zaburzeniami snu. Jej dzieciństwo było równie wyluzowane co ekscytujące. Było to w czasach, kiedy Jim O’Rourke zaczynał w Chicago, kiedy Stereolab byli zajęci przejmowaniem Londynu, a Mouse on Mars tworzyli na nowo brzmienie Dusseldorfu. Wówczas Masha i jej zaufani kompani (między nimi basista/inżynier Norman Nitzsche) zaczęli kreować berlińską wersję post-rocka, tworząc w małej piwnicy w cichej dzielnicy Berlin-Pankow.
 
Unikalne brzmienie projektu Mashy – Mina and Contriva – było jednym z pierwszych sygnałów płynących z małego studia Villa Qrella, po którym ludzie zaczęli podchwytywać i zakochiwać się w elektronicznych dźwiękach Mashy. Artystka szybko zaskarbiła sobie miłość fanów najpierw w Wielkiej Brytanii, a potem w kolejnych częściach świata, w Stanach i Japonii.
 
W roku 2002, artystka wydała swój pierwszy solowy album zatytułowany “Luck”, który sprawił, że zaistniała jako pełnoprawna wokalistka i kompozytorka. Przypieczętowała ten fakt dwoma kolejnymi płytami – “Speak Low” oraz wydaną w 2009 roku, pięknie odświeżoną kolekcją coverów piosenek Kurta Weilla oraz Fredericka Loewe’a.

Najnowszy album Mashy zatytułowany “Analogies” stał się kolejnym punktem zwrotnym jej kariery. “Analogies” to w zasadzie wyzwanie jakie artystka rzuciła muzyce pop, poprzez dźwięki perfekcyjnie osadzone między folkiem, indie-rockiem, elektoniką i wszystkimi wielkimi radiowymi hymnami minionych dekad.

http://mashaqrella.de/
http://www.facebook.com/pages/Masha-Qrella/55403117960

http://www.youtube.com/watch?v=OE19dUBcj3E