Mi Ami

data: 8 XII 2009   pon.   00:00

Energia, poszukiwanie, niepokój, powtórzenia i pulsujące rytmy. Pochodzące z San Francisco trio odnajduje swą siłę w ograniczeniach i umiarkowaniu – co w rzeczywistości wprowadza w muzykę czarujący chaos. Bazą dla Mi Ami jest muzyka taneczna – dekonstruowana i przerabiana, rozbijana i przywracana w innym brzmieniu. Rytmy disco to organiczny fundament wyzwalający u muzyków wolność i radość grania. Zarówno pasja grania koncertów, jak i niesamowicie energetyczne nagrania potwierdzają autentyczność misji muzycznej Mi Ami.

Daniel Martin-McCormic (voc, gitara), Jacob Long (bass) oraz Damon Palermo (drums) starają się zużytkować swoją energię skupiając się na czystym brzmieniu ciężkiego, skoncentrowanego grania. Korzystając z free jazzu lat 60-tych, dubu, minimalizmu, disco i muzyki afrykańskiej zespół manipuluje rytmem, ciszą, głosem. MI AMI fundują muzykę naszpikowaną surową energią, w której hipnotyczny, intensywny noise zderza się z plemiennymi rytuałami, a pozorny chaos przekształca się w ezoteryczną ucztę dźwiękową o miażdżącej sile wyrazu. Bardziej niż we wszystko, Mi Ami wierzy, że muzyka to przesłanie, którym należy się dzielić. Ich perfekcyjne koncerty to prawdziwe przeżycie. Zespół marzy o stworzeniu rzeczywistej przestrzeni dźwiękowej, która rozmyje, zatrze granicę między mechanicznością tworzenia muzyki i życiem. Marzą o brzmieniu, które jednocześnie przytłacza i uwalnia.

Mi Ami o sobie: Urodziliśmy się w sierpniu 2006 roku jako duet na bębny, gitarę, elektronikę i głos próbując wejść w przestrzeń między Danielem Wangiem, afrykańskim disco i tradycyjną muzyką indonezyjską. Wyszło zupełnie nie to co zamierzaliśmy. I tak jak zwykle bywa w duetach – w sierpniu 2007 dołączył do nas Jacob – i święta trójca była już w komplecie. I to mniej więcej wszystko o nas. Mi Ami wciąż żyje. Pierwszy singiel Mi Ami „Echomanecho” został wydany w wytwórni Quarterstick Records 27 stycznia 2009, a zaraz po nim pojawiła się płyta „Watersports” (17 lutego 2009).