Mouse on the Keys

data: 1 I 2010   czw.   00:00
 Mouse on the Keys to japońskie trio z Tokio, grające muzykę sytuującą się gdzieś między jazzem a post rockiem. Zespół tworzy dwóch członków formacji Nine Days Wonder (jedna z najważniejszych japońskich grup postrockowych): Akira Kawasaki (perkusja, instrumenty klawiszowe) i Atsushi Kiyota (fortepian, instrumenty klawiszowe) oraz Daisuke Niitome (fortepian, instrumenty klawiszowe), perkusista i kompozytor muzyki w wielu projektach z nurtu jazz-funk/hip-hop. 

Jeżeli muzykę Mouse On The Keys generalnie można zakwalifikować jako jazz, to ze względu na intrumentarium i inspiracje muzyków obejmujące amerykańską scenę posthardcore z lat 90, muzykę klasyczną, jazz i różne kierunki współczesnej muzyki tanecznej, nie jest to takie proste. Szczególnie, kiedy słuchając ich bębny wygrywają połamane, math-rockowe rytmy, a klawisze odpowiadają oryginalną klasyczno-jazzową hybrydą.
Podczas koncertów muzykę grupy ilustrują abstarkcyjne video-arty, które > pomagają przenieść się publiczności, niezależnie od miejsca koncertu, > Niemiec, Francji czy Polski, w wirtualną podróż po Tokio.
Ostatnie wydawnictwo grupy to album An Anxious Object z 2009 roku. Płyta w Europie ukaże się w marcu 2010 roku dzięki Denovali Records.  

http://mouseonthekeys.net/
http://www.facebook.com/pages/Mouse-On-The-Keys/102395546473970
http://www.myspace.com/mouseonthekeys
http://www.youtube.com/watch?v=mtCNKQmmDQo