Napszyklat

data: 1 I 2012   sob.   00:00

Duet Napszyklat – Robert Piernikowski, Marek Karolczyk – mieszka i pracuje w Poznaniu, tworzy muzykę eksperymentalną na pograniczu elektroniki i akustyki. W muzyce Napszykłat można doszukać się źródeł hiphopowych, współczesnej muzyki elektronicznej oraz noise’u, gdzie puls i chropowata tekstura dźwięku spotykają się z głosem Piernikowskiego, który jest autorem tekstów. 

Stare zakurzone BMW z buczącym subwooferem gdzieś na prowincji na szlaku bez asfaltu, zatankowane na stacji benzynowej “Las Vegas” kieruje się gdzieś na wschód. Oto obraz nowej płyty Napszyklat Kultur Shock (2011 Qulturap).

Każdy utwór ukazuje zderzenie głośnej zachodniej kultury z nieokreślonym współcześnie wschodem. Łyse chłopaki z pitbullami spędzający swój czas na przystanku autobusowym, słuchający muzy z komórek z notorycznie wystawionym środkowym palcem w kierunku nadjeżdżających niemieckich aut. Największy na świecie Jezus skierowany twarzą do narodu – tyłem do zachodu.

Walący się bas, szumiąca i szeleszcząca elektronika, analogowe syntezatory, vinylowe smarzenie, field recording nieistniejących już miejsc, śpiewy zaklinające złowrogą rzeczywistość i świszczący hiphop – wszystko to na płycie Kultur Shock. Napszykłat szokuje również zaproszonymi na płytę artystami: amerykańska legenda Dälek, czeski DVA, słowacki Bene, polska mistrzyni białego śpiewu Barbara Wilińska oraz japoński hiphopowy eksperymentator Sibitt

http://napszyklat.com/
http://www.facebook.com/grupaNP
http://pl.myspace.com/napszyklat
http://www.youtube.com/watch?v=unQgFVt4hkI