Niemoc

data: 14 XII 2019   sob.   20:00

Niemoc

Rok 2019 jest dla Niemocy nowym otwarciem. Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EPek, zespół 25 kwietnia zaprezentował swój debiutancki album długogrający, 'Baśnie’

Płytę zapowiadał singiel „Miss Żużla”, który ukazał się 18 kwietnia. „Baśnie” przyniosły słuchaczom 8 utworów, zarówno premierowych, jak i tych znanych dotychczasowym fanom zespołu. Płytę nagrał i wyprodukował Michał Kupicz.

Za nośniki fizyczne (CD) odpowiedzialna jest wytwórnia Seszele Records, którą trio powołało do życia razem z zespołem Bluszcz. Dystrybucją cyfrową zajął się PIAS Poland.

Niemoc to elektroniczno-gitarowe trio z Zielonej Góry. Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła łączą oniryczną, lekko egzotyczną atmosferę z wyraźnymi wpływami muzyki tanecznej, post-punka i shoegaze. Dzięki doświadczeniom scenicznym i studyjnym zespół dorobił się własnego, charakterystycznego brzmienia, po którym natychmiast można rozpoznać ich utwory.

Zespół konsekwentnie budował swój katalog, utwory Niemocy ukazały się m.in. nakładem Father And Sons Records And Tapes, Brennnessel czy MOST. To jednak przede wszystkim koncerty stały się mocą napędową zespołu. Instrumentalne, melodyjne formy przysporzyły Niemocy fanów zarówno wśród amatorów gitarowych brzmień jak i publiki klubowej.

Niemoc wystąpiła m.in. na Open’er, węgierskim Sziget, dwukrotnie na OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportowała m.in. M83, zaś w sieci można znaleźć sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.