Oleś / Trzaska / Oleś

data: 1 I 2002   pon.   00:00

Bartłomiej Brat Oleś (ur. 4 stycznia 1973) – polski perkusista, kompozytor, producent muzyczny.

Tworzy wraz z bratem Marcinem muzykę trudną do zaszufladkowania – w ich autorskich projektach jest jazzowa energia, improwizacja i nastrojowa kameralistyka.

Współpracuje z uznanymi artystami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej. Są to m. in.: Kenny Werner, Theo Jörgensmann, Erik Friedlander, David Murray, Ken Vandermark, Chris Speed, Herb Robertson, Simon Nabatov, Michael Rabinowitz, Jean-Luc Cappozzo, Frank Gratkowski, William Parker, Rob Brown, Mark Taylor, Albrecht Maurer, Andrzej Przybielski, Rudi Mahall, Adam Pieronczyk i inni.

Komponuje dla Teatru Narodowego w Warszawie, Teatru Telewizji, Teatru Słowackiego w Krakowie, Teatru Witkacego w Zakopanem, Teatru Współczesnego we Wrocławiu i innych.

Występował na festiwalach: Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Jazz En Nord i Jazz D’OR we Francji, Era Jazzu (pod honorowym patronatem prof. Krzysztofa Pendereckiego), Warsaw Summer Jazz Days, Albaimpro i Pepsi Music Siget na Węgrzech i wielu innych.

Mikołaj Trzaska (ur. 7 kwietnia 1966 w Gdańsku) – polski muzyk. Kompozytor, saksofonista, klarnecista i lider, bądź współlider zespołów Miłość, Łoskot, The Users, NRD, Gdańskie Słoniki, Masło i wielu innych. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych. Razem z żoną Aleksandrą Trzaską, prowadzi wydawnictwo Kilogram Records.

http://www.oles-oles.com/index_en.html

http://www.youtube.com/watch?v=6n6dyfEOLr8