Oxford Drama

+ Strangers in My House

data: 12 XI 2021   pt.   20:00
Trzeci album Oxford Drama został bardzo dobrze przyjęty w kraju i za granicą, zapraszamy na jesienną odsłonę trasy promującej “What’s The Deal With Time?”. Jedną z pierwszych rozgłośni na falach której zadebiutował singiel “Not My Friend” była amerykańska KCRW. Utwór został zaprezentowany w audycji Henry’ego Rollinsa z kultowego zespołu Black Flag. Rozpieszczał także uszy słuchaczy drugiej amerykańskiej rozgłośni – KEXP. Drugi singiel skradł serce Steve’a Lamacq z BBC Radio 6.
Polscy dziennikarze muzyczni nie pozostali dłużni. Bartek Chaciński z Polityki zwrócił uwagę na unikalne połączenie polskiego pochodzenia duetu osadzonego tak silnie w zagranicznej podszewce brzmieniowej. Jarek Szubrycht w Gazecie Wyborczej pisał o zachwycająco osobliwej kompozycji prostoty i wyrafinowania skomponowanych na nowym albumie utworów. Swoje uznanie wyrazili także Agnieszka Szydłowska, a także Piotr Metz. Prosto z rozgłośni radiowych utwory z krążka “What’s the Deal with Time?” duet prezentował na letnich polskich festiwalach takich jak Open’er Park, Soundrive, Salt Wave czy Alter Fest. Z niezwykle gorącym przyjęciem showcase’owej publiczności spotkali się podczas Vienna Waves Festival.
Zespół spotkać będzie można w największych polskich miastach podczas jesiennej klubowej trasy. Trzeci długogrający album w dorobku Oxford Drama nosi tytuł “What’s The Deal With Time?” Jak sami przyznają, kluczowe dla nich są poczucie zgodności z brzmieniem – językiem, instrumentami, stylistyką – które najlepiej ich określa, oraz swoboda, jaką otrzymują od siebie nawzajem, bez próby naśladownictwa i wpisywania w czyjekolwiek oczekiwania. – Piszemy piosenki, jakie sami chcielibyśmy usłyszeć w radiu – mówią. Choć ich inspiracje nadal krążą wokół twórczości Kevina Parkera i Briana Wilsona, to upływające lata, gromadzone doświadczenia i odbyte podróże pozostawiły subtelny stempel na brzmieniu “What’s The Deal With Time?”. To muzyka, której bogate brzmienie obszyte zostało tekściarstwem najwyższej próby.
Oxford Drama wystąpi w składzie:
Małgorzata Dryjańska – wokal, gitara Marcin Mrówka – gitara
Anna Pašić – klawisze, chórki
Jakub Kutera – bas
Jarosław Zagrodny – perkusja
Strangers In My House to założony w Krakowie w 2019 roku zespół poruszający się w klimatach z pogranicza dream popu i shoegaze. Inspiruje się brytyjską sceną shoegaze, dodając do niej elementy dream popu, post punku czy alternatywnego rocka. Rozmarzone wokale, urzekające melodie, gitarowe eksperymenty i przestrzenne brzmienie to cechy dobrze opisujące muzykę SIMH. Coś dla fanów wykonawców z katalogu 4AD, Creation Records, neopsychodelii i space rocka.
21 sierpnia 2020 nakładem niezależnej wytwórni Wynik Współpracy ukazała się debiutancka epka „Strangers In My House”. Półgodzinny album zawiera siedem kompozycji utrzymanych w klimacie dream popu i alternatywnego rocka. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na kolejne wydawnictwo.
𝐟𝐛 https://www.facebook.com/strangersinmyhouse
𝐢𝐠 https://www.instagram.com/strangersinmyhouse/
𝐛𝐜 https://strangersinmyhouse.bandcamp.com/