Paramount Styles

data: 1 I 2008   pon.   00:00

Scott McCloud, lider Girls Against Boys, wystąpi na trzech koncertach w Polsce ze swoim nowym projektem, Paramount Styles.

Amerykanie zagrają w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Girls Against Boys to przez lata podpora chicagowskiej wytwórni Touch And Go – grupa, która ma na koncie takie klasyki lat 90., jak „Cruise Yourself” czy „Venus Luxure No 1 Baby”. Zespół powstał na początku lat 90. jako side project Eli Janneya i perkusisty Fugazi – Brendana Canty’ego i Scotta McClouda – wówczas członka legendarnego waszyngtońskiego Soulside. Po odejściu Canty’ego do grupy dołączyła sekcja rytmiczna Soulside. Równolegle McCloud przez lata prowadził poboczny projekt – kameralny, inspirowany jazzem i miejskim bluesem New Wet Kojak. Ostatnie płyty Girls Against Boys i New Wet Kojak powstały przed ponad pięcioma laty. Choć obie grupy sporadycznie koncertują, Scott powołał do życia projekt Paramount Styles. Jedyną dotychczas płytę pod tym szyldem – „Failure American Style” McCloud nagrał z towarzyszeniem m.in. Alexisa Fleisiga – perkusisty Grils Against Boys oraz Richarda Fortusa – na co dzień także gitarzysty zreformowanych Guns N’ Roses. Album produkował Geoff Sanoff – współpracownik Television i Fountains Of Wayne. Obok Mclouda i Fleisiga trzon koncertowego składu grupy stanowi producent płyty – Geoff Sanoff. Prócz nich zobaczymy wiolonczelistę Simona Leskiego i gitarzystę Chrisa Smetsa.

… Paramount Styles to najnowszy, de facto solowy projekt Scotta McClouda, wokalisty i gitarzysty rockowego Girls Against Boys, a debiutanckie dokonanie pod nowym szyldem – „Failure American Style” – jest jego pierwszą płytą nagraną od 5 lat. Otoczony przez całą plejadę gości, wśród których znaleźli się Richard Fortus (Guns N’ Roses), Angela McClusky, Alexis Fleising (Girls Against Boys) czy Paul Cantalon (twórca muzyki do filmu „Everything is Illuminated”), McCloud utwierdza w przekonaniu, że mimo stosunkowo niewielkiej popularności w pełni zasługuje na palmę pierwszeństwa w wyścigu po tytułem „mroczny songwriting”. Do jego kunsztu znanego z dokonań macierzystej formacji doszła cała masa ważniejszych i mniej ważnych doświadczeń w życiu muzyka: trzyletni pobyt w Paryżu, tworzenie soundtracków do filmów czy nawet parokrotne występy w telewizyjnych filmach dokumentalnych jak mówi sam muzyk uczyniły go dojrzalszym i lepszym, co pozwoliło stworzyć przy użyciu maksymalnej mocy własnych możliwości niepowtarzalną mieszankę eklektycznego akustycznego rocka ze specyficzną markotną nastrojowością. Niczym ciemne moce splatające się w jedność tylko po to, by za kilka sekund zostać rozproszonym przez dźwiękową wiązkę światła, muzyka McClouda raz za razem zmienia swój klimat na zmianę wzbijając się na wyżyny optymizmu i spadając z hukiem w ponure otchłanie. Fani Girls Against Boys bez trudu rozpoznają tembr tego głosu, świetne teksty i cały imaż – nawet mimo braku punkowego stylu, z którego znano Scotta dotychczas. Failure American Style to jedno z jego najbardziej szczerych dokonań – płyta, której po prostu nie sposób nie polecić. Absolutny HIT! (rockers publishing)

http://www.paramountstyles.com/
http://www.facebook.com/ParamountStyles?fref=ts
http://www.myspace.com/paramountstylesnyc
http://www.youtube.com/watch?v=zCVbQ55uZtU