Plum

data: 1 I 2009   śr.   00:00

Jeden z najciekawszych polskich zespołów (trio tworzą Marcin Piekoszowski – bas, wokal, Rafał Piekoszewski – gitara, wokal i Adam Nastawski – perkusja) poruszających się w obszarze szeroko pojętej muzyki noisowej. 

Próbując umiejscowić ich na mapie muzycznej trafiliby między Jesus Lizard, Shellac, Oxbow, U.S. Maple. Plum wspierał, supportował lub nokautował takie gwiazdy jak: Sunshine, Victims Family, Ten Grand, Butthole Surfers, Dalek.

„Muzycy Plum są jak Mike Tyson w czasach świetności. Wściekły atak od samego początku z tą różnicą, że Tyson deformował facjaty, a poznanianie napastują głównie uszy. Bez ceregieli, bez kalkulacji. Odniesień do legendy boksu mogłoby być znacznie więcej. Jak choćby to, że Tyson nieczęsto przedłużał pojedynki do dwunastu rund. Plum też woli krócej, ale o niebo skuteczniej.

Zresztą muzyka Plum świetnie nadawałaby się jako podkład do pojedynku bokserskiego. Równo i mocno wyprowadzane ciosy przez sekcję rytmiczną akcentują uderzenia. Gitara jest jak balans ciała. Trzeba trzymać mocno gardę, bo można solidnie zarobić…” – za tapczan.info

http://www.facebook.com/likeplum/info
http://pl.myspace.com/likeplum
http://www.youtube.com/watch?v=cbfdigR4Qr8&feature=plcp