Pontiak

data: 1 I 2010   czw.   00:00

Wybuchowa mieszanka ciężkiego walca basu, grubej i mięsistej gitary oraz kotłujcej perkusji stopionych w całość w płoncej żywym ogniem kuźni. Carney’owie kochają robić to głośno i kochają to robić z prawdziwym brudem.

Pochodzce z Baltimore trio Pontiak to czysto rodzinny biznes. Van, Jennings i Lain Carney’owie mają wspólną matkę, ojca i studio nagraniowe. Zespół założyli cztery płyty i dwie EPki temu, czyli raptem w roku 2005. Wszystkie swoje dotychczasowe wydawnictwa zarejestrowali w samodzielnie zbudowanym studiu, przyjmujac zasadę pierwsze podejście to najlepsze podejście. Ponieważ znają się już całkiem długo, problemy ze zgraniem czy zrozumieniem wzajemnych intencji nigdy nie występowały. To, co inne zespoły wypracowują przez lata wspólnego nagrywania i dzielenia trudów życia w trasie, Pontiak mają już dawno przerobione.
Określenia często opisujce ich muzykę, z łatwością opisałyby samych muzyków. Po baltimorskich początkach powrócili na swoją rodzinną farmę w Virginii, gdzie spędzili dzieciństwo. Podczas tras koncertowych często rezygnują z komfortowych łóżek w hotelach, chętniej zatrzymujc się na kampingu pod chmurką. Trudno natomiast dokładnie orzec, który z elementów wiejskiej sielanki najbardziej inspiruje ich sprzężone, ciężkie riffy i rytmiczne drony wydobywajce się z rozkręconych do granic wytrzymałości wzmacniaczy.

http://brotherspontiak.com/
http://www.facebook.com/BrothersPontiak
http://www.myspace.com/pontiak
http://www.youtube.com/watch?v=8Mx6lycb6S8