Rosa Vertov

+ Vegetable Kingdom
+ Nac/Hut Report

data: 16 II 2019   sob.   20:00

Rosa Vertov

Rosa Vertov to zespół inspirujący się nierealnością, tym co się nigdy nie zdarzy (a mogłoby), banalnością i smutnym jutrem. Ich transowe, na pierwszy rzut ucha nieskomplikowane piosenki, często przywodzą na myśl psychodelię lat 60. czy dreampop lat 90. Liczne pogłosy, szmery, delaye, przestery i dysonanse składają się na oniryczne „lynchowskie” brzmienie. Odnoszą się z dużym dystansem do rzeczywistości, czasami ją wyolbrzymiając, a często wyśmiewając (np. w internecie).

Lubią piwko i rzeczy. W kwietniu 2017 ukazał się ich debiutancki długogrający album „who would have thought?”, a w kwietniu 2018 w netlabelu Trzy Szóstki wydany został singiel.

EN:
It’s hard to say at first whether these sounds are coming from the age of Internet, a stash of forgotten 1960s left-field recordings or somewhere completely out of time. Defying the clichés of fashionable post-Soviet aesthetics and psychedelic nostalgia, Rosa Vertov are a group unlike any other, yet again one that makes you feel comfortable and familiar but with an anxious touch from the very first seconds of listening to their music.

Originally starting as a high-school band, their sound matured as they played numerous shows at tiny clubs in Warsaw, Poland’s biggest music festivals, as well as touring Ukraine, Germany and South Korea.

Vegetable Kingdom

Zespół typu nieokrzepnięty kolektyw. Założony w 2016 przez Jakuba Tyro-Niezgodę. Od tego czasu, swoje istnienie opiera na nieustannym jumaniu członków z czołowych składów warszawskiego niezalu.

W 2017 nakładem spółdzielni wydawniczej Crunchy Human Children Records ukazała się kaseta „Idler”. W ciągu tygodnia od premiery połowa nakładu została wyprzedana, a reszta zgniła.

Brzmienie zmienne, w zależności od składu osobowego oscyluje pomiędzy surową elektroakustyczną formą na szorstkim tle szmerów, pętli i przesterów a pulsującą dekonstrukcją klasycznego gitarowego zespołu.
Jeśli założyć, że muzyczne czesanie beretu jest jak grzybnia, to Vegetable Kingdom jest starannym wycinaniem owocnika ostrym narzędziem tuż przy ziemi, przykrywając potem ściółką.

Nac/Hut Report

Nac/Hut Report to polsko-włoska formacja, która zrodziła się w 2008 roku w Krakowie. Grają nieskoordynowane dźwięki na looperach i innych efektach. Plamy wokalu i ryczące gitary.
Melancholia, trzask, zgrzyt i zniekształcenie.