Sao Paulo Underground

data: 1 I 2009   śr.   00:00

Sao Paulo Underground jest rezultatem współpracy Roba Mazurka i Mauricio Takary. Ich album The Principles Of Intrusive Relationships magazyn WIRE umieścił w pięćdziesiątce najlepszych albumów roku 2008. W nagraniach wziął udział kwartet – Rob Mazurek, Mauricio Takara, Guilherme Granado i Richard Hollywood Ribiero. Na płycie wystąpili gościnnie: Hutrmold w 2 utworach, Marcos Axe, Tiago Mesquita (słowa), Wayne Montana i Damon Locks (syntezatory), Josh Abrams (bas) i Chad Taylor (sample perkusji).

Rob Mazurek to dźwiękowy abstrakcjonista, kornecista, improwizator, kompozytor oraz artysta multimedialny, inspirowany zarówno przez współczesną, jak i bardziej tradycyjną estetykę muzyczną i wizualną. To kluczowa postać sceny chicagowskiej, lider kolektywu Chicago Underground, Mandarin Movie oraz Exploding Star Orchestra. Współpracował i nagrywał z Jimem O’Rourke, Luciem Ferrari, Rebel Soul Ensemble Teda Siroty, Gastr Del Sol, Nonamnesia, Isotope 217 i wieloma innymi.

Mauricio Takara od dłuższego czasu jest obecny na scenie brazylijskiej. Gra na perkusji, jest również programistą dźwięków oraz trębaczem. Współpracował z wieloma brazylijskimi i zagranicznymi artystami. Wydał 2 płyty solowe jako m.takara, a wraz ze swoim sekstetem Hurtmold nagrał już cztery albumy (w tym split z The Eternals). Obecnie pracuje wraz z grupą Instituto nad remixami muzyki J.T. Meeirellesa, brazylijskiego saksofonisty z lat 60.