SchnAAk

data: 1 I 2013   pon.   00:00

SchnAAk and the Runduu Choir to duet z Berlina: Mathias Jähnig gra na gitarze, Johannes Döpping na perkusji. Obaj dzielą się grą na instrumentach klawiszowych, współodpowiadają też za dodatkowe efekty dzwiękowe i partie wokalne. W ich muzycę szybko rozpoznamy fascynację afrykańskimi rytmami i math rockowymi, hałaśliwymi eksperymentami spod znaku Deerhoof czy Battles. Ich debiutancki album, wydany w 2011 r. Wake Up Colossus, a także wydana w 2012 r. płyta EP Cool Drink Town, w idealny sposób dokumentują tę rozmaitość inspiracji i eksperymentów.
Proste melodie wielu z piosenek kontrastują z bogactwem złożonych dzwięków perkusji (poza “zwykłą” perkusją, Johannesowi zdarza się wykorzystywać m.in. wiadra, znalezione kawałki metalu i plastiku, kongi, ksylofon i dzwonki), instrumentów klawiszowych i przeważnie przesterowanej nie do poznania, przenikliwej gitary.
W 2012 r. Jähnig, odpowiedzialny także za graficzną oprawę wydawnict zespołu, miał okazję bezpośrednio poznać inspirującą kulturę afrykańską, spędził rok wśród Buszmenów z plemienia Kung w Namibii i Angoli. Wydana w czerwcu 2013 r. płyta “No Security through Numbers” ma opisywać wyzwanie, jakim jest próba zrozumienia innego podejścia do życia i pozwolenie sobie na zbliżenie się do obcego.
Na trasie z ZA! przedstawią swój najnowszy projekt, czyli SchnAAk and the Runduu Choir który ukazuje ich wielki producencki kunszt, ale również wychodzi poza bezpieczne rejony współczesnej alternatywnej muzyki elektronicznej

http://www.fruitsoftheschnaakgarden.com/
https://www.facebook.com/ultraschnaak

http://www.youtube.com/watch?v=PV8cKB7RGgw